PlaceUs: další trackovací appka do sbírky

Pokud jste fanoušci geolokačních služeb a her, pak zbystřete. Na Androidu je právě dostupná aplikace PlaceUS od Alohar Mobile, a to pouhé tři měsíce po spuštění na iOS. Co PlaceUs umí?

Aplikace na pozadí neustále zaznamenává vaši polohu a dokáže ji sdílet s vašimi přáteli. Sama deklaruje, že je zaměřena spíše na rodinu a úzký okruh přátel. Podoba například se  Swarmem od Foursquare se zdá docela výrazná a asi by na první pohled nebyl důvod pro změnu.

PlaceUs ale vše dělá automaticky, podobně jako deníčky Rove nebo Heyday  a umí víc. Aplikace se učí vaše rutiny a umí automaticky odesílat oznámení lidem, s nimiž sdílíte svou polohu, nebo i přímo vám. Pokud jste už dlouho nenavštívili nějaké místo, aplikace vám jej připomene. Samotná místa a váš pohyb vidíte v přehledném časové ose, místa navíc můžete sledovat i v žebříčcích podle počtu návštěv, seřazené dle jmen anebo chronologicky. Aplikace také nabízí i možnost být anonymní a na 24 hodin si veškeré trackování zastavit.

mapa-placeus placeus-baterie

PlaceUs by podle vyjádření autorů měla být schopná poznat polohu až do úrovně jednotlivého obchodu v nákupním centru. Zkouším ji od včerejška a zas ta přesná se nezdá být, resp. se zaměřuje na poštovní adresy a nikoliv místa, jako třeba Swarm/Foursquare, takže těžko posoudit. Zpětnou editaci míst, jako to umí třeba výše uvedené Heyday nebo Rove jsem neodkázal objevit.

Trackování má samozřejmě nějaké nároky na spotřebu energie, čemuž se vývojáři snaží samozřejmě čelit. Například tak, že data v reálném čase si aplikace na pozadí vyžádá pouze tehdy, když se někdo z vašich přátel zajímá o vaši polohu. I mého Nexusu je spotřeba za den v jednotkách procent, GPS běžela asi pět minut.

Nevím, jestli je PlaceUs ujme. Nabízí sice něco navíc oproti každému ze soupeřů, ale zatím mě moc nepřesvědčili. Vyzkoušíte PlaceUs? A mají tyhle aplikace vůbec smysl?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Myslím, že se ujmou aplikace tohoto typu např. z hlediska bezpečnosti – hlídání dětí, odcizení telefonu… Ale taky se to může pěkně vymknout. Vyzkoušel jsem aplikaci Cerberus, která je právě orientována tímto směrem…

    Leave a reply

    GeekLife.cz