Nakupujte chytře, využijte cashback

Když chcete při nákupech online ušetřit, máte několik možností. Můžete čekat na slevy nebo třeba hledat slevové kupóny. Anebo se jednoduše registrujete u tzv. cashback portálu a získáte tak vždy část z utracených peněz zpět. Jak to funguje, proč byste se měli zapojit a v mnoha případech si nákup zajímavě zlevnit?

Co se děje na pozadí?

Cashback nebo-li peníze zpět stojí na jednoduchém principu, který přináší výhody všem účastníkům. Na jedné straně trojúhelníku stojí e-shop nebo služba, která platí partnerům provize za nakupující zákazníky. Provizní partner, který provozuje cashback portál, představuje druhou stranu trojúhelníku a nabídne část získané provize zpět zákazníkům, kteří tvoří poslední stranu. Podle typu sortimentu dokážete dostat zpět z hodnoty vybraných nákupů většinou jednotky procent, což u nákupů v řádů tisíců korun může být zajímavé. Uspořit chce každý, co vy?

Buďe chytří a uspořte

V zahraničí podobné portály fungují už delší čas, na našem menším trhu je zatím několik hráčů, kteří ale dokáží docela dobře fungovat a předhání se v bonusech a funkcích. Navíc mají v nabídce i obří eshopy, kde nakupuje čas od času takřka každý. Takže proč nekoupit třeba ledničku a neušetřit?

Refundo

Přehled začnu s portálem Refundo. Aktuálně při nakupování s Refundem můžete využít 281 e-shopů. Za registraci dostanete bonus 50 korun a pro uživatele prohlížečů Firefox a Chrome nabízí praktické rozšíření, které vás upozorní na možnost získat slevu u eshopu, který si právě prohlížíte. Bonusy můžete získat i za doporučení dalších uživatelů, kteří přes Refudo nakoupí.

Refundo

Plná peněženka

Novým hráčem na trhu je Plná Peněženka. Také nabízí vstupní bonus 50 korun, další můžete získat za doporučení ostatním. Počet spolupracujích e-shopů je 182, v nabídce tedy jasně vede Refundo. Lištu pro prohlížeč nabízí Plná peněženka také.

Plná peněženka

Vratné peníze

Nejdéle na trhu fungují Vratné Peníze. I tam dostanete k registraci bonus 50 korun a vybírat můžete z nabídky 222 obchodů. Vratné peníze také nabízejí bonusy za to, že přivedete další uživatele i za instalaci lišty, která vám připomene možnost získat slevu v konkrétním shopu.

Vratné peníze

Alvarado

Velmi mladým hráčem je cashback Alvarado. Nabídka obchodů je opravdu široká, napočítal jsem jich 411. Nechybí ani věrnostní program, kde získáváte body za přihlášení, peníze za registraci a také za doporučení kamarádům.

Takto vypadá Alvarado

A ti další

Nově u nás funguje CashBackStreet.com, Moneypoint s 88 eshopy nebo už starší Získejte. Pokud chcete být v obraze, sledujte aktualizovaný seznam cashback portálů. Do hry se totiž chystá minimálně jeden další hráč.

Tipy závěrem

Moc se nevyplatí být u více cashbacků portálů. Jejich nabídka se stejně překrývá a je lepší, pokud své podíly na provizích střádáte na jednom místě, protože každý z portálů má nějaké výplatní minimum například ve výši 100 Kč. Vždy se také snažte před nákupem přijít na eshop ze stránek cashback portálu, abyste ve svém prohlížeči měli patřičnou cookie, která zajistí, že portál dostane z vašeho nákupu provizi a bude se s vámi moct podělit. Moje volba je Plná peněženka nebo Vratné peníze.

Nově můžete při online nákupech vydělat ještě více. K nákupu přes cashback portál můžete v eshopech, které to podporují, použít i platbu přes Mall Pay.

Mall Pay má program odměn, který vám za každých zaplacených 100,- Kč přidá 1 bod. Za body pak získáte slevové kódy v eshopu. Seznam doposud zapojených eshopů najdete zde.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

4 komentáře
 1. Ahoj,
  mám dotaz.
  CHápu správně, že se vyplatí používat všechny 3 systémy? Doplňují se? Nebo je nejlepší ten, který má největší počet nasmlouvaných e-shopů?

  • Nejlepší je se podívat, který z nich má nejvíc z těch, kde často nakupuješ a kryjí se s tvými zájmy. Důležité je i výplatní minimum. Ty tři hlavní mi přijdou tak nastejno, nejvíc krámů má Refundo.

 2. Ahoj,
  za sebe mohu doporučit Lyoness. Desetitisíce obchodů po celém světě, kteří jsou našimi partnery. Od velkých společností jako je Amazon, Ebay, McDonald´s, OMV, Mall.cz atd. Až po malé a střední podniky po celém světě.
  Pokud by Vás zajímaly další informace, tak se podívejte na mé stránky a neváhejte mě kontaktovat. Rád vám vše ukážu a Vás to nestojí ani korunu, protože členství je samozřejmě zdarma!
  http://www.mylyconet.com/38586766/

 3. Na Refundo se budu asi registrovat. Myslel jsem, že se mi to nevyplatí, ale když si vemu co jsem kupoval poslední rok a většina těch shopů tam maj, tak jsem si mohl par stovek ušetřit.

  Leave a reply

  GeekLife.cz