Moderní domácnost může mít brzy nového člena. Chytrý koš Bruno.

“Smart” postupně proniká do více a více produktů okolo nás. Docela novou oblastí jsou odpadkové koše, když na Kickstarteru už úspěšně dosáhl svůj limit pro rozjezd projektu chytrý koš Bruno.

Bruno má oproti běžným odpadkovým košům několik zcela nových funkčností. První je vysavač odpadu, který otvorem v předním spodní části vtáhne drobné nečistoty a pošle je rovnou do odpadního pytlíku. Zametat pořád musíte sami:)

Chytrý koš Bruno

Další funkce jsou spojené s mobilní aplikací, která umí hlásit, kdy je pytlík plný, dochází jejich zásoba, kterou můžete skladovat přímo v zásobníku uvnitř koše. Sklerotikům umí aplikace připomenout, který den k vám jezdí popeláři, či když je zásoba pytlíků nízká.

Při otvírání se koše nemusíte ani dotknout. Bude v sobě mít senzory, takž stačí mávnout rukou nad nerezovým víkem a to se samo otevře.

Jak jste asi vytušili, Bruno k provozu potřebuje elektrický proud. Ten mu dodává vestavěná baterie s deklarovanou výdrží 30 dnů na jedno nabití.

K běžnému provozu si můžete kupovat originální pytlíky, Bruno by měl ale v pohodě fungovat i s těmi (v Americe) standardními. Na trh půjde v pěti barevných provedeních na podzim za cenu 229,- USD, nebo jej můžete ještě v běžící kampani získat za podporu 149,- USD.

Chytrý koš v tomto provedení mi přijde jako trošku samoúčelná hračka. Otvírání na gesto je zbytečnost, na koš nechytáme od doby, co chytré hlavy vymyslely mechanické pedály. Vysávací funkce? Bude snad někdo běhat s košem, aby různě po domě vysál hromádky? Kdy přijedou popeláři? Kdy si to musím připomenout, stačí zdarma připomínka v kalendáři. Nadšeně sleduji technologické novinky, ale Bruno vás může zajímat, jen pokud nevíte, co s penězi.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. A dle známého pravidla, koš se vynáší tehdy, až se na něm neudrží to co tam dáš. A ten nešťastník má smůlu.

  2. Hele tahle scéna byla v Simpsonech…

    Leave a reply

    GeekLife.cz