Lenovo TAB 3 10 Plus 32GB: dostupný, ale s tragickým zvukem

Záběr Lenova u tabletů je vskutku široký a firma například s Yoga Bookem ukázala, že umí být i odvážná a inovativní. Model TAB 3 10 Plus 32GB ale cílí jinam. Nižší střední třída není prostor pro experimenty, ale Lenovo se snaží zaujmout částečně vzhledem. A co zbytek?

Obsah recenze

Balení

Bílá krabička s barevným potiskem a motivem loděk na displeji tabletu toho moc neukrývá. Mimo tabletu v ní najdete pouze microUSB kabel a nabíječku. Ta má výstupní proud 2A, takže nabíjení není úplně pomalé, ale se silnější nabíječkou byste udělali více parády. Opomenout v balení nelze ani několik papírových dokumentů, v nichž se dozvíte, kde jsou a tabletu jaké prvky.

lenovo-tab-3-10-plus-083926

zpět do menu článku ↑

Design a konstrukce

Lenovo Tab 3 10 Plus je klasická desetipalcová placka se stříbrnými mírně zkosenými rámečky okolo displeje. Nic, čím byste se mohli nechat ohromit. O to se Lenovo snažilo na zádech, kde přináší na omak velmi jemný a příjemný materiál. Ten zabraňuje klouzání tabletu v ruce a dal i podnázev celému tabletu. Deep Blue. A jdou na něm dobře vidět drobné rýhy.

Na levé straně tabletu najdete tlačítko pro zapínání a také plastovo kolébku pro ovládání zvuku. Na téže straně s logem Lenovo objevíte šuplíček, do nějž je možno zasunout microSD kartu. Šuplíček jde otevřít nehtem a nepotřebujete tak žádný špendlík nebo jiný extra tenký předmět. U modelu s přídomkem Business se vedle slotu na microSD nachází ještě šuplíček na SIM kartu, u verze Plus byste jej ale hledali marně.

Za zadní straně najdete čočku fotoaparátu s rozlišením 8 Mpix a mřížku reproduktoru. Čočka kamery nechybí ani na přední části tabletu nad displejem, tady je rozlišení 5 Mpix. Na hovory domů tak akorát. Na focení tablety podle mě nikdy nebyly.

Pro sluchátkový konektor se našlo místo na horní hraně tabletu mírně vlevo od středu.

zpět do menu článku ↑

Displej

Cenovka se projevuje i na displeji. Na 10″ Lenovo nabízí  IPS panek s WUXGA rozlišením, tedy 1920 × 1200 pixelů. Na používání to samozřejmě stačí, ale trendy už jsou dávno jinde. Displej ale jinak není úplně špatný, když pomineme lesklé provedení, což je u tabletů běžné.

S lesklým displejem oceníte i krásy okolí

S lesklým displejem oceníte i krásy okolí

Na dotyk ale displej reaguje bezproblémově a stejně bezproblémově zachytává i vaše otisky prstů.

zpět do menu článku ↑

Konektivita a úložiště

Tablet v základu nabízí úložiště 32 GB. To lze rozšířit microSD kartou až o dalších 128 GB, na nedostatek místa byste si za pár korun příplatku stěžovat neměli. O všemožné připojení se postará kombo Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC. u Wi-Fi pak jde o tyto verze:

 • WiFi 802.11ac
 • WiFi 802.11n
 • WiFi 802.11g
 • WiFi 802.11b
 • WiFi 802.11a
zpět do menu článku ↑

Výdrž a výkon

Baterie o kapacitě 7000 mAh vydrží tablet pohánět až osm hodin. Samozřejmě záleží, čemu se budete věnovat, ale s ohledem na použité HW komponenty jde o docela dostačující kapacitu. Na větší cestování vám stejně doporučím vybrat nějakou powerbanku.

Už jsem zmínil hardware. I tady je vidět tlak na cenovku. Čtyřjádrový MediaTek Quad Core o frekvenci 1.3 GHz není žádné žihadlo. Sekundují mu 2 GB operační paměti (RAM), což považuji za naprosté minimum pro to, aby aplikace měly dost prostoru pro svižný běh. Jeden GB navíc by se určitě šiknul, ale cenovka by se posunula a to nebyl v Lenovu záměr.

Smutný jsem i z nasazené starého Androidu. Verze 6.0 šla na trh už před drahnou dobou. Ale i tohle patří k prodejní taktice v tomto segmentu.

zpět do menu článku ↑

Postřehy z používání

Tablet jsem využíval dvojím způsobem. Jako přenosný pracovní nástroj s BT klávesnicí Logitech K-480. Na maily a práci s Google tabulkami se mi osvědčil a větší displej je určitě lepší, než mé oblíbené 7″ tablety. Na čtení webů je větší displej taky fajn.

Dál jsem na něm sledoval zprávy ČT a nějaký videa. Tablet se sice honosí nálepkou Dolby Atmos, ale tak příšerný zvuk s totální absencí byť i náznaku basů jsem už dlouho neslyšel. Středy a výšky byly řezavé a napřed jsem opravdu nevěřil vlastním uším.

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz