Čas od času tu píšu o LED žárovkách, kterým docela fandím a snažím se jimi postupně vybavit dům. Zatím jsem řešil jen místa, kam se hodily málo výkonné LED, jako je třeba garáž nebo chodby, nyní jsem ale chtěl hodně světla do jídelny. Radost mi skvělým výkonem a cenou udělal český EMOS.

Náhodou jsem se po nákupech stavil v obchodě se světly podívat se, jaká je aktuální nabídka a ceny. Když mi paní nabídla model A80 LED Premium 20W s hodnotou světelného toku 1800 lumenů v barvě denního světla za 400 korun, rozhodl jsem se ji vyzkoušel. Modely světových značek s nižším výkonem se prodávají za mnohem víc, takže na jeden pokus to nebyly zásadní náklady.

Vadou na kráse je, že z balení se nedozvíte, jaký čip EMOS použil a je dost pravděpodobné, že to nebude to nejlepší na trhu, ale možná má EMOS jen agresivnější cenovou politiku. Kamarád mi doporučoval, abych hledal pouze žárovky se SMD chipy, nicméně studiu technologie jsem se až tak do detailů věnovat nechtěl.  Navíc ceny LED žárovek s většími výkony konečně padají na celkem rozumnou úroveň, kdy model se SMD chipem a světelným tokem 1100 lumenů koupíte v akci za necelé dvě stovky.

Žárovka samotná je o dost větší, než běžné žárovky, rozměry jsou 80 x 138 mm. Pro někoho může být omezující i úhel vyzařování 180°. Tuto žárovku také nelze stmívat. Z dalších spefikací stojí za to uvést energetickou třídu A+ a deklarovanou životnost 30 000 hodin (tady by mě zajímalo, jak se tato hodnota vypočítává a testuje, protože to je skoro 3,5 nepřetržitého provozu).

A dojmy? Měnil jsem ji za běžnou úspornou žárovku a po prvním zapnutí nám všem málem upadly oči. Uprostřed večera máte doma běžný den!

LED PREMIUM 20W E27 A80 CLAS denní bílá

Tento model bych tedy určitě doporučil těm, kteří chtějí používat LED a přitom si netrápit oči nedostatkem světla. Původní úsporku strčí hravě do kapsy větším výkonem při stejném odběru a běžné žárovky s podobným výkonem jsou jednak náročné na spotřebu a stejně je už nekoupíte. Na Heuréce si můžete vybrat eshop, online ceny začínají na 339 korunách.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

14 komentářů
 1. Zdeňku, když píšeš o tom úhlu vyzařování 180*, chápu spràvně, že to je méně, než běžná úsporka?
  Bude ta žarovka dobře osvětlovat místnost, pokud bude použita ve vidorovné poloze, nikoliv svislé poloze? Například stropní svítidla maji typicky ty žárovkové patice horizontálně.

  Můžeš prosím vyfotit to svítidlo ve své jídelně z dálky, ať si dokážu představit velikost prostoru, který osvětluje?

  Díky 😉

 2. Chápu. A vyfoť prosím 🙂 Dík

 3. Zdravím, také přispěji svojí špetkou do mlýna. Koupil jsem tyto http://www.ledsviti.cz/LED-zarovka-5W-E27-230V-tepla-bila s vyzařovacím úhlem 180* a také si myslím, že je to naprosto dostačující. Přemýšlel jsem ještě o “kukuřici”, tedy této href=”http://www.ledsviti.cz/LED-zarovka-CORN-7W-studena-bila, která má vyzařovací úhel 360*. Nakonec mi to ale přišlo zbytečné – jak píše autor článku, svítit do stropu nepotřebuji.

 4. Ahojec, já jsem dal doma přednost LED zářivkám-
  https://www.ledsviti.cz/led-zarivky/
  A jsem vážně moc spokojený, nevidím zde v podstatě žádný rozdíl mezi tímto typem a běžnou zářivkou, pro mě už dob minulých

 5. LED žárovky Emos už mi nesmí do bytu, zakoupil jsem jich asi 20 ks a dobrou polovinu jsem za rok a čtvrt už vyměnil. Zaplaťpánbůh prodejce mění bez řečí, že i jemu to mění bez problémů, asi ví proč. Abych vyvrátil teorie a špatné elektroinstalaci, mám asi 10 dalších LG, a všechny drží ! Zrovna teď přes svátky další dvě Emos, jsem opravdu nadšený, rozdělávat světla a žárovky vozit k prodejci, přijde mi to jako : úsporu nechci zadarmo 🙁

  • Můžu potvrdit velice mizernou kvalitu LED žárovek EMOS (tedy v podstatě špatnou kvalitu snad všeho značky EMOS). Tahle parodie na značku mi taky už nesmí do domu. Všechny (!) LED žárovky EMOS jsem do roka měnil. A po výměně za cokoli jiného je už klid a všechno v pořádku.
   EMOS taky rozhodně není česká značka. EMOS jen nakoupí kdekoli, kde je to nejlevnější = v Číně, v Polsku apod. a přebranduje to na EMOS. Zatím jsem nedržel v ruce nic od této pseudoznačky, co by mě přesvědčilo o tom, že bych jim zkusil znovu dát šanci.

  • U mě bez problémů, mám několik kusů s různým výkonem.

 6. Reply
  Filip Chmelík 1.1.2017 at 19.58

  Nám asi jedna z 10 emosek začala blikat při zapnutí, je to asi po 2 měsíčním používáni takže nevim.

 7. Potvrzuji negativní zkušenost s přerovskýma EMOS žárovkama. Před 2 lety jsem nakoupil 6 kousků, 2 odešly po roce, teď jedna další po 2 letech. S trochou nadsázky co jsem ušetřil na elektřině, to se vyhodilo na pořizovací ceně.
  Teď jsem šel do Philips, mají deklarovanou životnost 15 let. I kdyby vydržely 10, pořád to bude nebe a dudy oproti těm šuntům.

 8. Bohuzel take spatna zkusenost, mam doma mix Phillips a Emos zarovek, vsechny koupene zhruba pred 10 mesici (rekonstrukce domu). Jedna Emos uz asi mesic poblikava (ale zatim stale drzi), druha odesla do vecnych lovist predevcirem. Phillipsky zatim bez problemu. Takhle si kvalitu opravdu nepredstavuji…

  Leave a reply

  GeekLife.cz