10 000 hlávek salátu za den produkuje největší farma s LED osvětlením

Kde jinde než v Japonsku se může nacházet největší světová farma, kde pod umělým osvětlením každý den dozrává neuvěřitelné množství zeleniny.

Pěstírnu o velikosti takřka poloviny fotbalového hřiště osvětluje 17 500 LED vyrobených speciálně společností GE. Její výnosnost je až stonásobně větší, než u tradičních metod. Oproti tomu spotřeba vody o nižší o 99% ve srovnání s klasickým outdoor pěstování a zajímavě mají klesat i další údaje, jako například spotřeba energie, která klesá o 40%.

Díky využití speciálních LED rostliny rostou až dva a půl krát rychleji. V kontrolovaném prostředí také výrazně klesl podíl “zmetků” z 50% obvyklých při pěstovaní venku na pouhých 10 procent.

led-farma-japonsko

Mezi výhody indoor farem patří nezávislost na počasí a vůbec odolnost proti vnějším vlivům, jako jsou například škůdci. Nevýhodné jsou velké vstupní náklady a naprostá závislost na elektrické energii a kvalitních high end komponentech. Podobné továrny se již připravují v Hong Kongu a na dálném východě v Rusku.

led-farma-japonsko

Co si myslíte o takovéto podobě pěstování zeleniny?

Zdroj: http://www.gereports.com

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz