Konečně. USB konektory se stěhují do zásuvek

Kdo nemá doma aspoň jeden kus elektroniky, kterou musíte nabíjet USB kabelem? A kolikrát jste u sebe měli kabel, ale žádnou nabíječku nebo jiný zdroj? Na tyto scenáře se pomalu snaží cílit i výrobci elektro příslušenství.

USB v zásuvce

Integrovat nabíječku přímo do zásuvky se rozhodl elektro gigant ABB. Uvnitř těla zásuvky jsou silová část  (16 A / 250 V AC) i nabíječka (0,7 A / 5 V DC) odděleny, nejsou na sobě nezávislé a můžete je bez omezení používat současně. Vadou na kráse je velmi slabý výstupní proud, který způsobí, že nabíjení bude trvat docela dlouho a hlavně u zařízení s vetší kapacitou baterie, jako jsou tablety, bude pořád lepší mít u sebe nabíječku.

USB zásuvka od ABB

USB v prodlužovačce

Jinou cestou jde Powercube, které USB konektory přidalo k velmi kompaktní prodlužovačce/rozdvojce rovnou dvojici USB portů. Tahle praktická kostka se dá pořídit od 539 korun.

Powercube

 

Moc se mi tento trend zamlouvá a to jak pro domácnost, tak hlavně pro veřejná místa, jako jsou restaurace, čekárny nebo letiště, které tak mohou (na své náklady:) poskytnout bonus svým návštěvníkům, kteří dnes z velké části chodí vybaveni nenažranými elektrospotřebiči:)

A co vy? Libily by se vám takové zásuvky doma i jinde?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz