Čtečka ebooků Kobo Aura H20 představena

Od podzimu bude na hlavních světových trzích dostupná nová verze čtečky elektronických knih Kobo Aura H20. Hlavním tahákem je stupeň krytí IP67, tedy odolnost proti úplnému vniknutí prachu odolnost proti průniku vody při ponoření do hloubky až 1 metr po dobu 30 minut. Co dalšího nabídne za avizovanou cenu 179.99 EUR?

Kobo Aura H20Kobo Aura H20

Číst bude možné na dotykovém displeji o rozměrech 6,8″ s 265 dpi. O svižný chod se bude starat procesor s taktem 1 GHz, knihy uložíte do  4GB integrovaného úložiště, které lze rozšířit o 32 GB za pomoci microSD karty. Baterie by údajně měla vydržet nabitá až 2 měsíce. Ke komfortnímu  čtení bude k dispozici i 24 velikostí 10 různých fontů.

Hmotnost jsem zatím nikde nenašel, ale měla bv být menší, než u modelu Kobo Aura HD, kde dosahovala hodnoty 240 gramů.

Podle popisu čtečka vypadá velice slušně, doma máme jeden starší Kindle 4, já čtu ebooky pořád na mobilu nebo tabletu, ale o Kobo Aura H20 bych docela uvažoval, protože odolnost prachu a vodě jsou prostě lákavé vlastnosti. Co vy? Na čem čtete a jsou pro vás uvedené vlastnosti dost lákavé?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Už jsem o čtečce párkrát přemýšlel, hlavně kvůli čtení na slunci a protože na displeji mobilu/tabletu to trochu unvauje oči. Jenže ve výsledku vždy skončím na tom, že mám prostě radši papírové knížky. Že si rád fyzicky listuju obsahem, dělám normální záložky a cítím směs papíru, tiskařské barvy a lepidla. Nedávno mě lákala nějaká akce, kdy slušná čtečka stála pod 1000 Kč. Ale láska k papírovým věcem nakonec zvítězila a čtečku doma stále nemám. Sice u tohohle je zajímavé, že můžeš beze strachu číst ve vaně, ale za tu cenu? Navíc normální kniha jde taky číst ve vaně a v nejhorším ji pak usušíš 🙂

  2. Já už od doby, co jsem měl svůj první smartphone (cca 2005), dost preferuju čtení na digitálních zařízeních. Vyhovuje mi dostupnost, můžu číst všude, vybrat si z velké nabídky. Knih z papíru mám taky docela dost, a pořád je kupuju, ale nemám k nim takovou vazbu nebo vášeň.

    Leave a reply

    GeekLife.cz