Kam kráčejí chytré televize?

Smart TV je mé docela oblíbené téma. Po desetiletích, v nichž se svítící obrazovky pevně usídlily v našich obývácích s takřka jediným druhem použití, by měli výrobci reagovat a přidat jim další využití. Už začali, ovšem první kroky nemířily tím správným směrem.

Možná ji máte doma. Obří placatá obrazovka, k níž vám prodavač nebo copywriter v eshopu přidal bajku o tom, že je chytrá. A doma jste se trápili s její obsluhou, chytali lelky při načítaní menu a opakovali si zapomenuté nadávky při pokusu o psaní textu televizním ovladačem. Možná jste měli štěstí a díky HbbTV jste si užili služby, které měly nějakou přidanou hodnotu. Nebo ji používáte jako zobrazovač dat, která streamujete přes DLNA nebo z tabletu.

TV Samsung UE40ES6300

Je to tak, pomalý software a ovládací periferie jsou hrobníky dosluhujících generací tzv. smart TV. Cestou ven je užití operačního systému a vylepšení ovládání, které by už nemělo být cestou, jak pumpnout zákazníky o další peníze.

Už dřív jste si mohli koupit malé chytré krabičky postavené na Androidu, které po zastrčení do USB konektoru vaší televize přinesly nové rozhraní. A nyní se přidávají i samotní výrobci a operační systémy se stěhují přímo do těl televizorů.

LG webOS televize

LG už dříve od HP koupilo zabitý webOS, aby jej po patřičných úpravách resuscitovalo ve svých televizorech. Sony letos ukázalo televize postavené na Android TV, samostatné větvi tohoho operačního systému, určené právě pro středobody obývacích pokojů. Blýská se tedy na lepší časy? Snad ano.

Nemusím mít bambilion pixelů. Chci pohodlné ovládání, k obsluze televize snad už nebude třeba dedikovaný ovladač. Těším se v budoucnu na to, že své oblíbené aplikace uvidím na každém ze zařízení, které používám. Tento článek bych docela rád napsal na televizi namísto tabletu. Tak to koukejte to poladit, než mi umře současná TV:)

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
  1. Mě stačí obyčejná LED TV a jsem spokojenej, nic víc dalšího k tomu nepotřebuji.

Komentujte

GeekLife.cz