Jaké kryty na mobil jsou vhodné na lyžování?

Blíží se sezóna zimních sportů a to je, bohužel, také čas, kdy lidé rádi ztrácejí nebo si ničí své mobilní telefony přímo na sjezdovce. Ať už vám smartphone vypadne během pádu, při jízdě na vleku nebo když zrovna telefonujete, pokud nemáte voděodolný model, může být katastrofa na světě.

Některým mobilům stačí jenom kapka tekutiny, která se snadno dostane do jeho útrob a vy si toho ani nevšimnete. Po pár dnech nebo týdnech vám přestane mobil fungovat. Pokud ho poté v servisu otevřou, zjistí, že už je vše zoxidované a není ho možné znovu oživit.

Vodotěsné pouzdro chrání před sněhem

Pokud rádi lyžujete a už se vám někdy podařilo pustit mobil do sněhu, raději se tento rok vybavte nějakým pořádným obalem, který váš mobil chrání proti nechtěné vlhkosti.

Jaké kryty na mobil jsou vhodné na lyžování?

Zdroj: Etuo.cz

Pokud chcete něco levnějšího, můžete si pořídit univerzální vodotěsné pouzdro (to se vám bude hodit také v létě na vodu nebo k moři). Na lyžování si kupte takové pouzdro, které si můžete pověsit na krk. V případě potřeby teda jenom rozepnete bundu a můžete s mobilem pracovat. Z obalu ho totiž nemusíte vyndavat.

Praktické mohou ale být i vodotěsné kryty na mobil v podobě minimalistických ledvinek. Ano, doba ledvinek je už dávno za námi, ale na sport je to ideální věc. Ledvinku si můžete jednoduše připnout do pasu pod bundu. Stačí tak jen rozepnout bundu a vyndat mobil.

Jaké kryty na mobil jsou vhodné na lyžování?

Zdroj: Etuo.cz

Pozor na baterie

Nezapomeňte také, že zima ubližuje bateriím některých smartfonů. Ty se pod vlivem chladu rychle vybíjejí a při velmi nízkých teplotách se dokonce mohou vypnout. Oteplit telefon, zapnout ho a dát vědět vašim přátelům, kde se zrovna nacházíte, může být pak trochu problém.

Proto nezapomeňte, že kromě voděodolného pouzdra potřebujete při lyžování udržovat váš smartfón v teple. Proto si vždy dávejte chytrý telefon do vnitřních kapes bundy, kde bude těsně u těla. Pokud to nestačí, zkuste si vyrobit originální obal na mobil a ušít si jednoduchou kapsičku, například ze staré teplé ponožky nebo pletené rukavice.  

Pořiďte si také dotykové rukavice, nebudete si je tak muset při lyžování pořád sundavat a nandavat a na váš telefon nebudete sahat studenýma rukama.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Komentujte

      GeekLife.cz