IP kamera EasyN – pracant za rozumnou cenu

Okolo IP kamer brousím už chvíli. Před nedávnem jsem zkoušel nejnovější model prémiové značky AirLive, dneska se podíváme na na IP kameru od EasyN.

Z e-shopu SpyObchod.cz, kde najdete nejrůznější hardware spojený s bezpečností a špionážní technikou, dorazila v oranžovo bílé krabičce IP kamera s označením EasyN.

Obsah balení

V krabičce je kromě kamery samotné ještě síťový kabel, držák pro montáž na stěnu, šroubky a hmoždinky. Tedy naprosto vše, co potřebujete. Přímo v kameře je navíc i 4GB microSD karta a ke stažení aplikace EasyN P pro Android nebo iOS.

IP kamera EasyN

Konstrukce

Ta je typická pro tento typ IP kamer. Na podstavci je umístěna samotná čočka, která je schopná snímat komplet okolí. Na obalu se uvádí 360 stupňů, pod sebe ale pochopitelně kamera nevidí, takže to berte s mírnou rezervou.

V zadní části je konektor pro síťový a napájecí kabel a slot na MicroSD kartu s maximální kapacitou 64GB.

Instalace

Pryč jsou doby, kdy člověk musel být totální geek, aby něco podobného doma rozjel. Dnes stačí kameru buď připojit do sítě, nebo jen zapnout a postupovat podle pár kroků z návodu. V případě EasyN přímo z aplikace načtete QR kód, samotné načtení je bleskurychlé. Kamera ze sítě nafasuje IP adresu a už jede. Naprosto bezproblémově se k ní připojíte odkudkoliv, data protečou routerem bez problémů.

easyn_logo

V případě instalace pouze na wi-fi mi spojení chvíli trvalo, ale to už je vlastnost bezdrátových sítí. V aplikaci narazíte při konfiguraci wi-fi na hezkou čínskou angličtinu.

Funkce a vybavení

Kamera EasyN umí noční vidění. Kromě online přenosu pochopitelně zvládne záznam jako pohylivého obrazu, tak i jednotlivých snímků. Data se ukládají pouze na micro kartu, což je škoda minimálně odeslání snímku na e-mail by bylo super. Výrobce ale myslel na jiné řešení, které zmíním za chvíli.

Rozlišení obrazu je rozlišení 1280×720. V mobilní aplikaci EasyN P, kterou najdete jak pro Android, tak i OS, můžete rozlišení měnit a tím trošku na mobilu uspořit data.

Poplachy

Kamera pochopitelně umí fungovat i s poplachovým režimem. V aplikaci můžete zapnout detekci pohybu s tím související události. Kamera tak například zahájí záznam, jakmile detekuje pohyb. Při odjezdu na dovolenou fajn věc, pokud tedy zloděj neukradne i tu kameru.

Tomu se ale dá předejít. Aplikace vás totiž upozorní, že se něco děje a přímo v ní můžete ukládat obrázky do svého telefonu.

Audio tam i ven

Povedenou funkcí dvě dvousměrné audio. Vy slyšíte, co se děje v místnosti, ale přímo z aplikace můžete po stisknutí tlačítka mikrofonu mluvit a hlas se bude ozývat z kamery. To z EasyN dělá dobrého pomocníka ke vchodovým dveřím někde v domě. Nebo tak můžete okřiknout děti, pokud kameru dáte k nim do pokoje.

Z aplikace samozřejmě může kamerou i pohybovat, k čemuž stačí ve správné části appky pouze posunovat prst po displeji požadovaným směrem.

Závěr

IP kamera EasyN mě mile překvapila. Má všechny zásadní funkce s výjimkou odeslání snímků na e-mail, nevypadá odpudivě a instalace byla blesková. Občasný pád obslužné aplikace mi nijak nevadil.

Pokud o IP kameře uvažujete, zařaďte tento model do svého výběru.

Tags:

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

4 komentáře
  1. Jak je řešeno napájení? Trafo baterie síťový kabel?

    Leave a reply

    GeekLife.cz