Hodinky The Lightmare Man L102R3 od The One

Kdysi dávno jsem si chtěl koupit binární hodinky Tokyo Flash. Nakonec jsem to neudělal a hodinky znovu vstoupily do hry až před loňskými Vánocemi. Poslal jsem rozsah modelů, co se mi líbily a dostal jsem model pánských hodinek The Lightmare L102R3 od The One..

Jedná se o hodinky německého výrobce TheOne, tvoří je výrazné tělo z nerezové oceli a pásek z Polyuretanu. Čtení času a data, což jsou jediné dvě funkce, které tyto hodinky nabízí, je na rozdíl od jiných binárních hodinek poměrně snadné. Hodinky totiž mají klasický ciferník, dopočítávat tak musíte pouze jednotlivé minuty v rámci pětiminutových bloků, podobné je to i u data.

The one Binary Time Lightmare Man L102R3

Hodinky jsou poměrně výrazné, i když mají čisté linie. Tloušťka těla je 11,4 mm.

Hodinky nemají stále podsvětlený displej, LED svítí pouze po stisku velkého tlačítka na pravé straně hodinek. Jeden stisk ukážek aktuální, dvojklik ukáže dnešní datum. Na stejné straně těla  je i zapuštěné  tlačítko pro nastavení času a data. Displej a nerezové tělo hezky chytají otisky, takže je nutné je čas od času otřít. Já jsem s nimi velmi spokojený, protože se mi klasické cibule ani digitálky nelíbí a hodinky jsem přestal nosit, když jsem si pořídil první mobil. Tyhle si beru rád, protože přesně spadají do mé představy o pánských špercích.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

4 komentáře
 1. Reply
  Jana Dörflová 12.2.2014 at 15.12

  Plánuji koupi binárních hodinek THE ONE LL (Ligmare Lady) 102R3, jsou za super cenu, tj. bez návodu na čtení času. Můžu požádat o případnou pomoc? Binární matematika mi zatím moc nejde.

  • Dobrý den, tento model nejsou až tak “binární” hodinky, čtení času je na nich velmi podobné běžným analogových hodinkám.
   Vnitřní kruh – 12 teček – představuje celé hodiny (1-12). Dopoledne/odpoledne nad značkou “01” ukazuje oranžová LED (dopoledne je LED vlevo s písmenem D).
   Vnější okruh LED (12 kusů) ukazuje minuty v intervalech po 5 (5×12=60). Přesné minuty dopočítáte pomocí 4 doplňkových červených LED umístěných vodorovně ve středové části hodinek.
   Hodiny na obrázku v článku ukazují 3:24 4:18 dopoledne.
   Identicky pak funguje i datum, které je na hodinkách dostupné po dvojím stisknutí tlačítka v pravé části hodinek.

 2. Tak nevím, nespočítal jsi náhodou čas špatně? Pokud vnitřní kruh ukazuje celé hodiny a vnější minuty, tak by mělo být 4:18 dopoledne. Nebo se pletu?

  Leave a reply

  GeekLife.cz