Google Nexus 4 – první dojmy

Po skoro dvouměsíčním váhání a rozmýšlení jsem neodolal a koupil si Nexus 4 od LG/Google v provedení 16 GB. Jaké jsou mé první dojmy po 3 dnech užívání?

Hardware

Nexus je poměrně dost velký telefon pro někoho, kdo posledních 16 měsíců pracoval s 3,5″ displejem. Mám sice zlodějské prsty, ale používání jednou rukou je už dost na hraně, zvlášť co se týká psaní. Vzhledově je telefon pěkný, nicméně jede v trendu započatém iPhonem, používá takové materiály, u nichž estetika převážila nad praktickou stránkou věci a tak ono estetično nakonec stejně kryje obal z polykarbonátu.

Google Nexus 4

Volil jsem 16 GB variantu, přece jen telefon občas používám jako mp3 a video přehrávač a cloudové služby jsou díky letité investiční ospalosti místní operátorské trojky u nás celkem k ničemu.

Displej se myslím velice povedl, IPS panel mě překvapil, jen při zhasnutém displeji pod určitým úhlem jde vidět mřížka. Fajn je notifikační dioda, tu jsem na posledním telefonu neměl.

Sluchátka v balení nebyla a nijak mě to nemrzí, mám svoje Koss Porta Pro a pochybuji, že by plastové pecky, co v baleních bývají, byly lepší.

Software

Čistý Android je pro mě důvodem, proč jsem si vybral Nexus. A samozřejmě šance na pár po sobě jdoucích aktualizací systému z první ruky. Co jsem viděl grafické nadstavby u jiných výrobců, dost se mi nelíbily a rozhodně nemám čas si s telefonem hrát natolik, abych se jich zbavoval. Některé funkce jsou díky tomu chudší, to se ale dá nakonec poladit.

Systém je ale díky stále kombinaci špičkového HW a Androidu ve verzi 4.2.2. bleskurychlý. U tabletu Nexus 7 dovedu 1GB RAM rychle zaplnit, u Nexu 4 je díky dvojnásobné porci RAM slušná rezerva a na chodu telefonu je to znát.

Co mi chybí

Přešel jsem z Windows Phone kvůli větší nabídce aplikací. Kde Android z mého úhlu pohledu těžce kulhá, je práce se sociálními sítěmi a kontakty. U Windows Phone systém umí nativně vzít kontakty z Facebooku, Twitteru, LinkedIn a sloučit je do jednoho. U každého pak vidíte všechny dostupné možnosti, jak člověka kontaktovat a také výpis jeho posledních aktivit ve všech sítích. Je to velmi pohodlné, návykové a posiluje to zájem sledovat, co vaši přátelé dělají, pokud nemáte tolik možností se s nimi stýkat. Android je v tomhle dost nuzný. Sdílení na více sítí současně, což WP umí, Anroid také nativně neumí. Něco lze nahradit aplikacemi třetích stran, ale ne komplet.

Tak nebo tak, teď jsem ze mě Androiďák a jsem moc zvědavý, jak se Nexus osvědčí při každodenním používání, které je v mém případě dost intenzivní. Uvítám doporučení na zajímavé aplikace a různé triky.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz