Goldee – chytré ovládání světla

Narazil jsem na prezentaci připravovaného chytrého ovladače světel s názvem Goldee. Autoři potřebují 100 tisíc USD, aby rozjeli produkt, který bude umět ovládat chytré LED světla v domě.

Nabízejí 3 základní balíčky s cenou 349,- US za 1 ovladač, 449,- USB za jeden ovladač a 3 chytré LED žárovky, nebo 1699,- za set 4 ovladačů a 12 žárovek pro větší dům. Ceny neobsahují VAT a další možné poplatky. První dodávky, pokud se povede najít dost objednávek, jsou očekávány v létě 2014.

Goldee ovladač

Goldee je Apple-like designovaný produkt, který mimo ovládání barev světla má umět vypnout osvětlení, když jdete pryč, rozsvítit po vašem návratu, pochopitelně bude umět komunikovat s chytrými telefony (Android a Apple, ostatní mají zatím smůlu). Dalčí vychytávky je pozvolné stmívání jako podpora spánku, nebo simulace vaší přítomnosti, pokud jedete na další dobu mimo dům.

Goldee ovladač

A co technické specifikace?

  • Rozměry ovladače jsou 120 x 120 x 9,8 mm
  • Napětí: 100 – 240V AC
  • Frekvence 50Hz – 60Hz, single fáze

Na každou místnost budete potřebovat jeden Goldee jako náhradu za všechny vypínače v ní.

Goldee ovladač

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Zajímavý nápad, který se mi opravdu líbí. Pokud se následně bude dát přes Goldee ovládat světlo i pomocí aplikací z mobilního telefonu tak to bude velmi pohodlné 🙂

    Leave a reply

    GeekLife.cz