Foťte černobíle s Lenkou

Při hledání aplikací pro foťák v mém novém Samsungu S7 jsem narazil na jednu, která mě dost zaujala. V app storech už je přes dva roky, jmenuje se Lenka a zaujala mě tím, že fotí pouze černobíle.

Lenka je ke stažení pro iOS a Android. Obě verze se od sebe mírně liší funkcemi, které jsou stejné jako interface značně minimalistické. Já se budu věnovat verzi pro Android, protože iPhone doma nemáme.

Můžete vypnout nebo zapnout autofocus (v základu vždy vypnutý), nastavit teplotu barev (ha, obou:) a měnit konstrast. Místo blesku můžete pouze zapnout osvětlovací diodu.

Lenka má vlastní galerii, z níž můžete fotky sdílet přímo na Instagram, s nímž aplikace nativně počítá, nebo přes systémové sdílení v Androidu. V galerii můžete snímek ještě oříznout.

ukázková fotka z Lenky

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BHIhVmdjwIe

Poněkud nepříjemný je fakt, že si Lenka nepamatuje třeba nastavení aufocusu a po každém spuštění nebo prohlédnutí fotky jej musíte opět vypnout.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BEuaazFJNUM/

Jsem totální foto nula, ale výsledné obrázky z Lenky se mi moc líbí. Na Instagramu je najdete pod hasthtagem #lenkagrid

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz