Fitness při práci v kanceláři? Mrkněte na Cubii!

Sedavá práce je mor mnohých v dnešní době. Hodiny za počítačem tvoříme, aniž bychom hýbali něčím jiným, než rukama. Tělo přitom dostává zabrat na mnoha frontách a dnešní třicátníci často mají potíže, které dříve znali až padesátníci. Komerční potenciál pro různé pomůcky jak vyšitý. Už jsme viděli stojací stoly, chodící pásy ke stolům, sedací polštářky. Ale šlapadlo pod stolem? Přesně to je Cubii.

Na začátku příběhu Cubii se potkali tři absolventi University of Chicago. Společně hledali, jak vnést do každodenní pracovní reality více aktivity. A to v omezeném pracovním prostředí, jakým jsou právě kanceláře.

Cubii v akci

Cubii v akci

Cubii vypadá jako kus cyklotrenažéru, který šupnete pod stůl. Protože je to ale produkt 21. století, nechybí ani aplikace pro iOS nebo Android a ta sbírá vaše data. Protože co by to bylo za fitness  bez dat, že:)

Šlapadlo se s aplikací páruje přes Bluetooth. Když nejsou obě zařízení ve spojení, fitness data se uloží ve šlapadle a později dojde k synchronizaci. V aplikaci můžete své výkony sledovat v reálném čase a také si stanovovat motivační cíle.

Uvnitř Cubii najdete baterii, kterou musíte nabíjet přes microUSB. Nemusíte řešit, kam zapojit další kabel do zásuvky a kam je zase ukrýt. V rámci úspory energie se Cubii po čtyřech minutách neaktivity uspí. Při běžném používání by baterie měla vydržet zhruba 90 dnů, nedostatek energie uvidíte buď v aplikaci nebo se o něm dozvíte díky LED na šlapadle.

Domů vám Cubii pochopitelně přijde v částečném demontu a první zábavu si užijete při montáži, jak ukazuje tohle video.

Jestli sedíte na kancelářské židli s kolečky, dostanete s Cubii i dvě zarážky, abyste při šlapání jednoduše neodjeli od stolu.

A co to má přinést?

Za hodinu šlapání byste měli spálit okolo 100 kalorií. Záleží samozřejmě na počtu otáček (RPM), které si nastavíte. Celkem jde pomocí mechanického kolečka na Cubii nastavit osm úrovní odporu.

Jako nápad to nevypadá špatně. Nejsem si úplně jistý, jak moc přínosné to doopravdy je a jestli je pohyb dostatečně komfortní. Škoda, že nemám možnost to vyzkoušet na vlastní kůži.  Podle recenzí je ke Cubii vhodné mít i polohovací stůl, hodně záleží na vaší výšce, abyste se nebouchali koleny od pracovní desku. Pokud netrváte na datech, dají se najít i levnější alternativy. Cubii navíc nemusí být vhodné pro ty, které trápí bolesti v kříži.

Podívejte se na Cubii web.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz