Volba redakce

Fitbit Alta HR: minimalistický fitness krasavec

Fitbit je značkou, která se na trhu s nositelnou elektronikou rozvíjí snad nejrychleji. Nabízí spousty modelů fitness náramků s mnoha zaměřeními. My jsme si vzali na mušku jeden z jejích posledních modelů, Fitbit Alta HR.

Co v recenzi najdete?

Balení

Pokud si Fitbit Alta HR objednáte, přijde vám malinkatá krabička (přece jen je v ní pouze náramek a nabíječka) s fotem náramku na obalu. Vše je pevně a precizně zabaleno, baterie náramku je opatřena pojistkou, kterou je nutno nejdříve odstranit (vytáhnout).

Fitbit Alta HR: minimalistický fitness krasavec

zpět do menu článku ↑

Design a konstrukce

Náramky Fitbit Alta HR jsou sice monitorem vaší aktivity, ale z velké části jsou i módními doplňky vašeho celkového outfitu. A to včetně těch elegantních či velmi společenských. Takže se rozhodně nemusíte rozpakovat, zda má smysl si kupovat fitness náramek, pokud velkou část dne trávíte coby asistent/ka ředitele, případně třeba obsluha v mnohahvězdičkové restauraci. Fitbit Alta HR rozhodně nebude rušit váš elegantní vzhled.

Náramek je sice plastový, ale jeho design je opravdu velmi elegantní. Navíc, pokud si potrpíte na ladění výrazných barev vašeho oblečení a doplňků, je možné plastové části náramku jednoduchým vycvaknutím a zase nacvaknutím měnit. Barev je k dispozici hodně. A v opravdu zajímavých odstínech!

Velikost náramku je skromná, ale díky tomu dosáhl výrobce zmiňované elegance. Displej je:

 • dlouhý 41 mm
 • široký 15 mm a
 • náramek váží něco přes 20 gramů.

Jeho nošení je opravdu pohodlné, nezatěžující a většinu dne ani noci o náramku ani nebudete vědět.

Vzhled náramku není rušen jediným tlačítkem. Vše je na poklepové ovládání. Ťuknete do displeje a máte informace, které potřebujete. Pokud potřebujete znát pouze aktuální čas, nastavíte ruku do takové polohy, jako byste se chtěli mrknout na hodinky. Fitbit Alta HR to pozná a čas vám ukáže. Jen pokud budete na přímějším sluníčku, budete si muset displej přistínit, abyste čísla viděli.

Ze spodní strany jsou senzory pro měření kroků a vašeho tepu.

Na spálené kalorie se dobře dívá...

Na spálené kalorie se dobře dívá…

zpět do menu článku ↑

Voděodolnost?

Fitbit Alta HR je vyroben tak, aby odolal potu a dešti. Ale pozor, rozhodně s ním nechoďte do sprchy!. Pokud rádi plavete a potřebujete monitor i během plavání, je nutno sáhnout po jiném modelu. Tento byste ve vodě odrovnali.

zpět do menu článku ↑

Výdrž a nabíjení

Fitness náramek Fitbit Alta HR vydrží na jedno nabití až 5 dní. Není to bůhví co, jiné náramky zvládnou i třeba 3 týdny. Ale zase nejsou tak dokonale designově zvládnuté. Nabíjení je velmi jednoduché – USB nabíječky zasunete do PC nebo do prodlužky s USB konektorem, svorkou na druhé straně nabíječky obejmete kovovou část náramku.

Fitbit Alta HR: minimalistický fitness krasavec

Kup na Alza.cz Vyber na Heuréce

Ale pozor! Nabíjení lze pouze nabíječkou od Fitbit. Takže pokud si ji s sebou zapomenete přibalit na cesty, jste po pěti dnech bez něj.

zpět do menu článku ↑

Ovládání

Jak už jsme naznačili, Fitbit Alta HR nemá jediné tlačítko, které byste mačkali proto, aby se na displeji střídaly vyžadované informace. Místo toho totiž poklepáváte prstem na celý displej. Chce to ale z počátku trochu cviku, ne každé poklepnutí se potká se správnou odezvou. Chce to tu správnou intenzitu poklepu na to správné místo. Ale to už si musíte najít a natrénovat sami.

Náramek můžete dopředu nastavit a naprogramovat pomocí chytrého telefonu. Funguje jak v Androidu, v iOS, tak ve Windows. Nastavujete v podstatě hlavně budík, ten je v podobě vibrací.Fitbit Alta HR: minimalistický fitness krasavec

zpět do menu článku ↑

Funkce a aplikace

Fitness náramek Fitbit Alta HR toho dokáže poměrně hodně a jistě uspokojí každého, řekněme, běžného uživatele těchto produktů. Pokud vám stačí základní přehled o vašich denních i nočních aktivitách, jistě vám bude HR zcela stačit. Ten je vyroben tak, aby sledoval:

 • tepovou frekvenci;
 • srdeční činnost;
 • spálené kalorie;
 • kroky;
 • průběh spánku.

Na náramku si také předem nastavíte, do jaké činnosti se momentálně vrháte. Díky aplikacím v chytrých telefonech bude totiž náramek zaznamenávat historii vašeho pohybu i podle těch sportů, které děláte. Nastavit můžete:

 • běh;
 • kolo;
 • fitness cvičení anebo
 • turistiku

Alta HR je neustále propojen s vaším chytrým telefonem, pokud si to tak přejete. Aplikace je volně ke stažení, propojení funguje pomocí Bluetooth a dosáhne až do 20 metrů. Jakmile vám někdo volá, náramek se rozvibruje a na displeji se ukáže příchozí hovor. Alta HR vás informuje i o příchozí zprávě.

V aplikaci můžete sledovat mnohé:

 • prohlédnete si záznam o vaší srdeční činnosti a teplové frekvenci během dne;
 • prohlédnete si záznam vašeho spánku a jeho kvality;
 • prohlédnete si množství kroků, které jste za celý den udělali;
 • dlouhodobě můžete sledovat váš vývoj v běhu, cyklistice, turistice i ve fitness cvičení;
 • náramek spočítá, i kolik jste během dne spálili kalorií;
 • aplikace navíc nabízí výpočet přijatých kalorií, pokud nafotíte čárový kód výrobku, který jste jedli. A také když přidáte snědené množství.
zpět do menu článku ↑

Video

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

7 Hodnocení
Designová pecka s jistými omezeními

Fitness náramek Fitbit Alta HR je dobrou volbou pro ty, kdo chtějí sledovat své základní denní aktivity a spánek, ale zároveň chtějí nebo potřebují během dne vypadat elegantně. Fitbit Alta HR je totiž dobrým módním doplňkem nabízejícím spoustu barevných variant (plastové upínání lze vyměňovat jednoduchým cvaknutím). Náramek nemá žádná tlačítka a je poměrně úzký, takže opravdu působí dojmem elegantního náramku, nikoliv digitálních hodinek. Ovládáte poklepem na displej a změnou polohy ruky. Fitbit Alta HR nabízí monitoring celodenních aktivit, tepové frekvence a základních sportů, chůzi nevyjímaje. Dokonce vás ráno probudí, upozorní na příchozí hovor nebo zprávu. Bohužel ho ale s sebou nevezmete ani do sprchy ani do bazénu. Takže plavci musejí sáhnout jinam. Pot a déšť však ustojí.

Kup na Alza.cz Vyber na Heuréce

Výhody
 • design pro ty, kdo si na něm zakládají
 • pokročilý monitoring spánku
 • monitoring srdeční činnosti
 • jednoduché ovládání pouhým poklepem
Nevýhody
 • krátká výdrž baterie (jen 5 dní)
 • chybí GPS a sledování dechu
 • ovládání poklepem na displej někdy zcela nefunguje, je nutno najít grif
 • srdeční činnost je monitorována jen do určité úrovně, výkony při vyšší zátěži není možno sledovat
 • nelze vzít do bazénu, dokonce ani do sprchy.

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

Komentujte jako první!

Komentujte

GeekLife.cz