Podívejte se na unikátní solární nabíječku Electree

Co takhle skloubit doma ekologické nabíjení elektronických krabiček a krásný design? Přesně tohle napadlo designerku Vivien Muller a výsledkem její práce je luxusní solární nabíječka s názvem Electree.

Jak název trošku naznačuje a první pohled na obrázek nabíječky potvrdí, designovou inspirací byl strom, konkrétně bonsaj. Electree se totiž skládá z 27 solárních panelů umístěných na koncích větví, které jsou napojeny na kmen posazený do podložky ve tvaru květináče, kde je umístěný akumulátor. Vše by mělo být dodáno jako samostatné moduly a můžete si tak poskládat úplně vlastní verzi Electree.

Solární kolektory ukládají energii do baterie s kapacitou 2500 mAh, což vám jednorázově stačí na většinu běžných mobilů, nikoliv však už phabletů nebo tabletů. Nabíjené zařízení připojíte klasicky USB konektorem. Výška celého stromečku je okolo 40 centimetrů a je určen pouze pro interiéry.

Electree

Namlsaní? Electree si bohužel momentálně ještě nemůžete koupit. Na webu designérky stojí, že pro výrobu hledá investory. Vivien Muller nabízí i další zajímavé koncepty, jako například miniaturní radiátor OctoCube nebo přenos Electree do větší velikosti v podobě Electree City.

Electree je krásný nápad a doufám, že jednou dojde k výrobě a prodeji. V roce 2012 se vylepšená verze s názvem Electree+ objevila i na Kickstarteru, mezi parametry byla například 14 000 mAh baterie nebo bezdrátové nabíjení, ale ani o dva roky později se mi nepodařilo najít jedinou zmínku o tom, že by se výsledek dal někde koupit.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz