5 TOP tipů na vánoční dárky pro geeky a nerdy

Nerdové a geekové žijí ve své vlastní bublině, ve svém vlastním světě, který obyčejný člověk často moc dobře nechápe a považuje jej za mimoňský. Ať už to jsou seriálový šílenci, nebo herní fanatici, pořád to jsou vaši kamarádi, partneři, děti či sourozenci.

Legrace nastává ve chvíli, kdy máte takovému člověku koupit dárek. V tu chvíli, je totiž každá rada dobrá. Nechcete přeci kupovat jen tak nějaké ponožky, nebo svetr, chcete zkrátka udělat velkou radost a být originální. A přesně tak to má být!

Na pomoc Vám přinášíme pár tipů, kterými svým milovaným, kteří milují technologie, rozhodně radost uděláte. Tak do toho, ať máte dárky pro letošní rok kompletní.

Rychlý přehled

Kniha Táta Geek

Jednou či dříve se většina geeků stane rodiči. A až tento den nastane, nejen táta geek ocení tento dárek. Kniha Táta geek od Kena Denmeada není žádným návodem k použití dítěte, ale spíše prostředkem ke sblížení otce s potomkem. Sami jistě moc dobře víte, že socializace je pro některé geeky tak trochu komplikovanější “quest”, který může nějaký čas trvat. To, že si s cizími lidmi pravý geek moc nepopovídá, vám až tak nevadí. U potomka to musí být ale jinak, tomu musí člověk rozumět. Když se podíváte na dnešní dobu, tak jsou děti mnohokrát ve spoustě věcí napřed. Táta geek se díky této knize bude moci vrátit zpět do dětství a prožívat jej tak spolu se svým potomkem. Dojde k vzájemnému propojení a pochopení obou světů. Je přece super vědět, jak si sestrojit vlastní klouzačku, jak v noci pouštět svítícího draka nebo jak si vyrobit komiks. Tato kniha rozhodně není nuda a možná vás samotné bude nakonec mrzet, že vám chybí geekovské nadšení pro věc, nebo nějaký ten potomek.

Ideální dárek buďto pro vás samotné (pokud máte děti) nebo pro nějakého vašeho kamaráda, který má dítě.

zpět do menu článku ↑

Voděodolný bluetooth reproduktor

Co si budeme povídat, asi znáte více lidí, kteří chodí s mobilem a celým sociálním světem na záchod než těch, kteří nechodí.

Svět sociálních sítí si na toaletu bere obrovská spousta lidí a čas, který tam stráví, není zanedbatelný. A co sprchování? Představte si takového geeka, když se jde sprchovat. Čas, který sprchováním stráví, by mohl zároveň věnovat poslechu zrovna rozposlouchané, nově vydané audioknihy. Žádné dilema ale s voděodolným reproduktorem nebude muset řešit. Nejedná se ale jen o dárek pro geeky a nerdy, tento dárek můžete darovat prakticky každému. Kdokoli si může dát v klídku horkou uvolňující sprchu, připnout si reproduktor na stěnu sprchy a ponořit se do audioknihy, či relaxační hudby. Hudba, teplá sprcha, ideální kombinace.

zpět do menu článku ↑

Když darovat peníze, tak jedině bitcoin!

Jestliže ve vás zatím ani jeden z tipů na vánoční dárek nevyvolal WOW emoce a spíše pořád uvažujete nad obálkou s penězi, ať si váš drahý koupí to, co sám bude chtít, zadržte chvíli. Peníze jsou fajn, ale sami moc dobře víte, že to není úplně extra originální dárek.

Určitě už jste slyšeli (nebo sami řekli): „Jsem fakt bezradný a netuším, co ti koupit. Na, tady máš obálku a kup si něco.“ Samozřejmě, že to můžete tak udělat, ale také můžete být originální a dotyčného velmi mile překvapit. Jak?

Nerdi i geekové žijí spíše budoucností, která pro ně má velký smysl a je to věc, ve kterou věří a bedlivě sledují. Platidlem budoucnosti (ale už i současnosti) jsou právě kryptoměny. Tak proč nedarovat kousek budoucnosti?

Darování kryptoměn funguje jednoduše. V jednoduchém generátoru na Finex.cz si navolíte vzhled vašeho voucheru, přidáte přání a pro koho voucher je, nabijete voucher a váš dárkový poukaz na bitcoin je hotový! Celý proces vytváření je opravdu jednoduchý, celé se to zvládne ve 4 krocích a během pár minut.

Proč nedarovat něco, co člověk opravdu ocení, co postupem času nabývá na hodnotě a díky čemu bude ještě více geek? Podle nás, darovat kryptoměnu bitcoin je mnohem lepší než darovat obálku s penězi. Pokud chcete být opravdu originální a zároveň se trefit do geek, nerd vkusu, tak tohle je ten pravý dárek!

zpět do menu článku ↑

Vinylová figurka oblíbeného hrdiny

Ať už je váš blízký nadšencem do Harryho Pottera, komiksů, Pána prstenů, Hry o trůny, Futuramy nebo třeba Minecraftu, nesáhnete rozhodně vedle, když koupíte hlavní hrdiny těchto televizních skvostů ve vinylovém zvěčnění.

Vinylové figurky jsou v posledních letech dost populární a věřte, že nejednomu fanoušků seriálů, filmů, by to udělalo obrovskou radost. Homera, Alexe, Venoma, Spidermana nebo třeba Hobita. Zkrátka všechno, na co si vzpomenete. Figurky se většinou pohybují cenově okolo 500 Kč.

zpět do menu článku ↑

Ušaté ponožky s mistrem Yodou

Na závěr tu máme jednu srandovní položku. Pokud vánoční tradice ctíte a na ponožkách coby dárku prostě trváte, rozhodně nekupujte jen tak obyčejné ponožky. Můžete koupit barevné ponožky, které jsou fajn a vtipné, ale nejsou rozhodně tak super jako tyto ušaté ponožky s mistrem Yodou. Praktické, vtipné a originální. I když se s tímto dárkem vejdete do dvou stovek, obdarovaný bude určitě nadšený.

To je z našich tipů pro geeky a nerdy vše. Doufáme, že jsme vás aspoň trochu inspirovali a ušetřili vám starosti s vymyšlením dárků na letošní rok.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
  1. Skvělý tipy, díky! Konečně mám nápady pro přítele 🙂

    Leave a reply

    GeekLife.cz