Čtení e-knih na Windows Phone

Na rozdíl od Windows Mobile není čtení e-knih na Windows Phone úplně jednoduché. Existuje sice několik dostupných čteček, slabinou je ale omezení systému, které neumožňuje dostat knihy do telefonu jinak, než z online úložišť, jako je například Dropbox.

Volba čtečky

Pro svoji Omnii W jsem si jako čtečku vybral program Freda, který umí načítat knihy právě z Dropboxu. Moje sbírka je bohužel v pdb formátu, který Freda nepodporuje. Tudíž jsem musel konvertovat, k čemuž jsem použil tento online konvertor do ePub. Další formáty, které Freda umí, jsou HTML a TXT.

Freda-1 Freda-2

Jak dostat knihu do čtečky

V Dropboxu, kde si můžete zřídit účet zdarma, jsem poté vytvořil složku ebooks, do níž jsem nahrál vybrané knížky a zároveň tuto složku nastavil jako zdroj i v programu Freda.

Nevýhody?

Je tedy jasné, že slabinou je online konektivita, kterou potřebuje, abyste knížku poprvé načetli. Poté je dle mého pozorování možné knížku načíst i bez dostupného připojení. Jinak je Freda velmi podařený program pro čtení e-booků s bohatými možnostmi nastavení.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!
  1. Dobrý den,na WP teprve začínám,jsem palmista.Nainstaloval jsem si Fredu,založil účet na dropbox,vytvořil složku ebooks.Do složky dal knihu v epub.Ve Fredu se mi skutečně objevila,do této chvíle vše bez problémů.Ale nejde otevřít,vyskakuje mi chybová hláška-kniha nejde otevřít.Poraďte,co dělám špatně?Děkuji za odpověď

  2. Zdravím, jaké má kniha kódování? Nemá nějaké DRM? Já jsem nakonec přešel na Bookviser, zkuste jeden z novějších článků.

  3. Děkuji,bookviser je naprosto bez problémů.Už čtu,výborný program.

  4. Ahoj jak jste v Bookviseru nastavili českou diakritiku???

  5. Ahoj Stando, měl bys mít ve správném kódování už samotnou knihu, já jsem si u knih v Bookviseru žádného problému nevšiml. Zkus nějaký ebook editor v PC a dej vědět.

    Leave a reply

    GeekLife.cz