Co bych si přál na Vánoce

Udělal jsem si malý soupis, co by se mi jako geekovi líbilo dostat na Vánoce. Vybral jsem ty nejzajímavější věci, co mě za rok zaujaly.

Energomonitor

Před nějakým časem jsem si vyhlédl Energomonitor. Protože mě berou všechny udělátka a aplikace, které měří, zapisují a vizualizují cokoliv, Energomonitor mě zaujal ihned. Jedná se o kombinaci zařízení, které si připojíte do rozvodné skříně, a obslužné aplikace a displeje, které vám ukazují, jakou máte spotřebu proudu a velmi nápaditě vás za pomoci vizualizace nutí šetřit. Vizualizace je přitom dvojí. Jednak malý displej dodávaný k zařízení, ten si někde doma umístíte, a pak samozřejmě online aplikace. A co víc, vidíte rovnou cenu! Dál je to jednoduché, sledujete svoji spotřebu, stačí zhasnout světlo, nad ním byste třeba běžně mávli rukou, a ukazatel se hned mění.

Jak funguje Energomitor

Další výhoda jsou samozřejmě okamžitě dostupné dlouhodobé údaje o spotřebě, které můžete využít při plánované změně dodavatele. Energomonitor mi přijde jako dobře vymyšlený nápad a není ani zásadně drahý.

IP kamera

Máme poměrně velký dům, zahradu a dvě děti. Využívám tablet a mobil, docela by se mi líbilo mít přehled o situaci na pár kliknutí. IP kamera je praktická, i pokud jedete na dovolenou a necháte ji sledovat, co se doma děje. My, co trpíme častými pocity, že jsme při odchodu z domu nezamkli nebo nechali puštěný plyn, ji také můžeme využít. Prozatímtí problém je, že levné kamery nejsou dobré a ty dobré jsou zase naopak drahé. V rodinném rozpočtu nezabírají geekovské položky přední místa nikdy:)

FitBit

Rád bych se příští rok zaměřil více na své zdraví a kondičku. Už teď využívám jako motivační prvek různé sportovní aplikace, s FitBit by monitorování výsledků bylo ještě lepší. Až se teda rozhodnou podporovat více zařízení, než jablka a pár Samsungů.

Dokázal bych vymyslet ještě spoustu dalších věcí, ale uvedené tři jsou takové top přání. Dárky samozřejmě dostanu jiné a budu za ně taky rád a navíc budu překvapený. Ježíska budu v tomto směru někdy zastoupit. A co byste si přálo k vánocům vy?

 

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz