Carbon – Twitter klient s podporou pro více účtů

Pokud nejste spokojení se základní integrací Twitteru do Windows Phone nebo vám nevyhovuje některý z dostupných klientů, pak vaší pozornosti doporučím aplikaci, jejíž jméno bude známé uživatelům operačního systému WebOS. Jmenuje se Carbon a za necelých 42 ,- Kč ji můžete zakoupit v Marketplace. Na Carbon se v tomto článku podívám podrobněji.

Trial verze momentálně  není k dispozici, údajně ale brzy bude.  Teď už ale k samotnému klientovi.

Design aplikace Carbon je plně ve stylu Metro. Černobílý styl “narušují” pouze barevné ikony jednotlivých Twitter účtů. Na mé Omnii s AMOLED displejem tak písmo zdánlivě vystupuje z monolitické černé plochy a to se mi líbí. A  co funkce?

Carbon - Twitter klient pro Windows Phone

Těmi je Carbon doslova nabitý. Pro mě je zásadní podpora  více účtů, která funguje dobře, u jednoho ze tří účtů se mi z neznámého důvodu nenahrála ikona účtu. Přepínání mezi účty je poněkud nešikovně ukryté v záložce Menu, kde se ukrývá za ikonou označenou dvěma šipkami. Sám jsem na to nepřišel a pomohl až Google, takže doufám, že se vývojáři nad tímto UX nedostatkem zamyslí.

V nastavení si dále můžete vybrat následující položky:

 • počet  tweetů při načtení
 • na který tweet vás Carbon posune po refreshi (první nový nebo poslední nový)
 • otevření odkazů v IE
 • zobrazení obrázků přímo v timeline (velmi podařená funkce!)
 • geotagging
 • podpora TwitLonger
 • služby pro nahrání obrázků (Twitter, Twitpic, yFrog)
 • zkracovače URL (bit.ly, j.mp, goo.gl, my bit.ly)
 • Read Later (Instapaper, Read  It Later)

Carbon podporuje automatickou aktualizaci  přes Live  Tile v intervalu 30 minut. Podpora pro Push notifikace  momentálně chybí, ale podle vývojářů se na ní už pracuje.

Zobrazovat můžete  samozřejmě Timeline, zmínky o vás, soukromé zprávy a v záožce Quickline pak lze zobrazit, kdo retweetoval na vás, vaše příspěvky, které retweetoval někdo jiný a nakonec  i ty, které jste retweetovali vy.

 Carbon Twitter klient pro Windows Phone Carbon Twitter klient pro Windows Phone

Carbon momentálně nahradit Mehdoh, který jsem používal doposud. Důvodem je právě podpora více účtů, tu ale v Mehdohu máme očekávat s novou verzí 2.0.

Pokud si chcete klienta koupit, pak můžete zde na Marketplace.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!
 1. A je zde možnost nastavení velikosti nahrávaného obrázku na Twitpic? To mi u Mehdoh docela chybí a obrázky musím ještě zmenšovat.

 2. Nastavení velikosti obrázku nevidím, fotku pouze vyberu a přiložím k tweetu. Výsledný obrázek pak na webu vidím v max. rozlišení 1024×768 při použití Twitteru jako úložiště pro obrázky

  Leave a reply

  GeekLife.cz