Recenze bezdrátové nabíječky pro Nexus 4 a 5

Google u svých posledních telefonů Nexus, tedy modelu 4 a 5, nabídl podporu pro bezdrátové nabíjení podle standardu QI. Pohodlí bezdrátové nabíječky jsem si vyzkoušel u svým Palm Pre, ale cenovka oficiální Nexus nabíječky pro mě byla moc vysoká. Na doporučení jsem si tedy na eBay objednal nabíječku XCSource.

Proč jsem si ji vybral

Zaujala mě jednak cenou (necelých 500,-Kč včetně dopravy z Hong Kongu), tak designem (celkem 11 možných barevných kombinací), ale hlavně faktem, že spolehlivě nabíjí i přes obal, v mém případě Mercury z TPU, což mi potvrdili v diskusi na Google+. Výrobce uvádí vzdálenost pro nabíjení v rozmezí 4-10 milimetrů, což opravdu funguje.

QI nabíječka XCsource

Balení a provoz

V malé krabičce dorazila samotná nabíječka s průměrem lehce po 7 cm, 2 micro USB kabely v délkách 150 a 30 cm a návod v angličtině a čínštině. Adaptér k dispozici není, pokud ale chcete mít nabíječku napájenou přímo ze zásuvky, určitě můžete použít ten, který běžně používáte se svým telefonem.

Pokud je nabíječka zapojena ke zdroji proudu, rozsvítí se na boční části těla zelená LED. Jakmile k ní přiložíte telefon s podporou bezdrátového nabíjení, nabíječka krátce pípne a LED změní barvu na modrou. Po dosažení plné kapacity baterie začne nabíječka v krátkých intervalech na tuto skutečnost upozorňovat pípáním. Dobu nabíjení jsem zatím přesně neměřil, ale očekávám, že bude o něco delší, než při dobíjení kabelem.

Qi bezdrátová nabíječka pro Samsung Galaxy Note 2 3 LG Nexus 4 5 Nokia

Můj Nexus 4 se právě nabíjí.

Pro umístění telefonu – v mém případě Nexus 4 – musíte získat určitý grif, po pár přiloženích jsem už ale problém neměl, je to prostě o zvyku. Musíte jen vědět, kde se v zadní části vašeho telefonu indukční cívka nachází. Pokud váš telefon indukční cívku nemá, můžete si prověřit, jestli ji lze koupit samostatně, jako například pro Note 3.

Podporovaná zařízení

Podle výrobce by měla tato nabíječka fungovat s každým zařízením, které se drží standardu QI, mimo to uvádějí následující modely:

 • LG Nexus 4 5 / Nokia Lumia 920 820 / HTC 8X & DNA
 • Samsung Galaxy Note 3 (nutno koupit indukční cívku)
 • Samsung Galaxy Note 2  (nutno koupit indukční cívku)
 • Samsung Galaxy S3 (nutno koupit indukční cívku)
 • Samsung Galaxy S4 (nutno koupit indukční cívku)
 • Apple iPhone 5 4 4S (nutno koupit indukční cívku)

Nechtěným pohybům telefonu na nabíječce brání protiskluzová gumová vrstva, která je taktéž umístěna i na spodní části nabíječky. Ta zároveň tvoří barevnou dekoraci na černém nebo bílém těle nabíječky.

Qi bezdrátová nabíječka pro Samsung Galaxy Note 2 3 LG Nexus 4 5 Nokia

Spodní strana nabíječky.

A proč vlastně pořizovat bezdrátovou nabíječku k mobilu? Je to pohodlné, v případě kancelářského použití i praktické, protože při hovorech nejste omezeni kabelem, pokud telefon právě nabíjíte. Za uvedenou cenu tak získáte praktický a elegantní doplněk na (nejen) pracovní stůl.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
 1. Dobrý den mam dotaz kde jse sehnat indukční cívka pro telefon nikde nemužu sehnat. nabijecí civku le indukční civku nemam proto jse ptam vas.děkují za pochopení Dědek

  Leave a reply

  GeekLife.cz