Aplikace Forest vám pomůže neprokrastinovat na mobilu i počítači

Znáte to. Děláte na něčem a vzpomenete si na Facebook. Šup do ruky s telefonem nebo otevřete okno prohlížeče. Taky se mi to stává. Narazil jsem ale na konci listopadu na prima pomocníka, který navíc vaše usilí gamifikuje a dokonce za vás zasadí živý strom, když se hodně snažíte. Jmenuje se Forest.

Forest je aplikace pro Android a iOS. Dostupný je také jako rozšíření pro prohlížeč Chrome.

Jak Forest funguje?

Princip je vlastně snadný. V aplikaci sázíte virtuální stromky. Čím déle vydržíte s telefonem nepracovat , tím větší strom vám vyroste. Dobu a tím pádem velikost stromu si určíte sami na začátku, maximum je 2 hodiny.

Protože telefon je pracovní nástroj, najdete v aplikaci i whitelist, kam lze přidat aplikace, které bude Forest ignorovat. Takže hovory, SMS nebo Spotify k práci můžete vyloučit.

Když nevydržíte, strom uschne. Když ano, objeví se ve vašem virtuálním lese a dostanete kredit. A jakmile nasbíráte 2500 kreditů, Forest za vás někde na světě vysadí skutečný strom. Aktuálně jich už vysadil 603 204 (12/2019).

Pro Chrome si v nastavení rozšíření vyberete domény, kam se po dobu sázení a růstu stromu nedostanete.

zpět do menu článku ↑

Gamifikace

Kromě samotného principu, kdy virtuálně děláte něco vlastně zábavného a na konci může být i živý strom, můžete pozvat svoje kamarády a sadit společně.

Nebo jen soupeřit, protože aplikace umí různé žebříčky. Jak ve srovnání s kamarády, tak i jen pro vás.

Doma jsem si kromě sebe nainstaloval i synovi (8 let), aby se lépe zkoušel zabavit i bez telefonu. Zatím spíš švindluje, když sází během školních hodin, ale to se poddá:)

zpět do menu článku ↑

Cena

Forest funguje zdarma pro Android. Pro iOS je rovnou placený a stojí 1,99 USD.

Jakmile ale chce archivovat svoje data, spojit se s přáteli či mít synchronizovaná data v rozšíření, musíte ji i pro Android jednorázově koupit za asi 44 korun.

zpět do menu článku ↑

Video představení

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Dobrý den, můžu se zeptat jak si nastavit “App Whitelist”? Aplikaci mám nainstalovanou v operačním systému iOS a když v nabídce kliknu na “Settings” a následně na “App Whitelist” tak vyskočí hláška (Vzhledem k systémovým omezením systému iOS nemůžeme určit, jakou aplikaci uživatel aktuálně používá, a proto nelze funkci whitelist implementovat. Pokud chcete přistupovat k jiným aplikacím, aniž by to ovlivnilo růst vašeho stromu, můžete vypnout režim Deep Focus Mode. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti.). Při vypnutí Deep Focus Mode nastane stejný problém a vybrané aplikace nelze specifikovat. Děkuji za případnou odpověď.

    • iOS bohužel nemám, ale podle hlášky, co jste poslala, si myslím, že to Apple nepodporuje a aplikaci takto do hloubky systému nepustí. Znám to i třeba z aplikací pro sledování aktivit na telefonu u dětí, kde jsou u iOS velká omezení.

    Leave a reply

    GeekLife.cz