Univerzální držák na tablet do auta na sklo – Yarvik YAC350

Po nedávné koupi tabletu Nexus 7 jsem řešil otázku, jaký držák k němu koupit do auta. Do běžného vozu by mi sedmi palcový tablet na předním skle přišel asi divný, ale jezdím Opelem Zafira (2008) a místa na předním skle je dostatek. 

Volba nakonec padla na univerzální držák Yarvik YAC350, s nímž přichytíte různé tablety o rozměrech od 7 do 12 palců. Cena lehce přes 400 Kč.

Yarvik YAC350 držák do auta

V balení dorazí tří díly, prvním je velmi slušný úchyt na přední sklo. Drží opravdu dobře, podtlak vzniká díky dobře vyřešené mechanice a neměl jsem obavy, že by mi tablet upadl za jízdy na zem.

Další dva díly jsou nastavitelné kříže pro uchycení samotného tabletu. Rozsah uchycení je od 7 do 12 palců, dost pro všechny modely, které na trhu můžete sehnat.

Nastavení je dobře volitelné, já mám tablet cca uprostřed palubní desky. V úchytu je mírná vůle díky váze tabletu, takže pokud nechcete poslouchat klepání držáku do palubní desky, opřete spodní nohu držáku o horní část palubní desky a máte klid.

Přikládám pár fotografií z reálného provozu. S tabletem jsem jel do Gyoru a zpět, tedy cca 750 kilometrů a nezaznamenal jsem nejmenší problém.

Yarvik_YAC350_2

Yarvik YAC350 s namontovaným Nexus 7

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Divím se, že ten tablet nevypadne, při jízdě po větších nerovnostech. Je to přeci jen větší než mobil. Asi je to dobrej držák.

  2. Takže taková trochu větší navigace :-). Když jsem četl titulek článku říkal jsem si – to si musím přečíst, v autě by snad měl spíš řídit, ne?

    Leave a reply

    GeekLife.cz