První dojmy ze Samsungu S7

Po necelých 2 letech jsem se rozhodl vyměnit mobil. U předchozího Sony Z3 Compact mi začala vadit bídná kvalita fotek. Jak děti rostou, chci momentky s nimi rychle a  nerozmazaně. 

Proč Samsung a model S7?

Přitáhl mě hlavně foťák. Vlajková loď Samsungu v tomto za prémiovou cenu dává opravdu prémiový výsledek.

Zároveň se nejedná o nějaké pádlo, pořád je to na dnešní poměry relativně kompaktní stroj. Na Sony Z3C jsem hodně oceňoval voděodolnost na stupni IP68 a podporu paměťových karet, což Samsung díkybohu do S7 zakomponoval a byl to vlastně jediný důvod, proč jsem nekoupil o polovinu levnější předchozí model S6.

Konstrukce

Es sedmička je v tomto příkladná. Překvapil mě po stranách mírně zaoblený displej a pokud budete S7 kupovat, pozor na nákup tvrzeného skla. Na trhu jsou dvě verze, přičemž ta obecně levnější nekryje celý displej. Ostatně pro mírně oblý displej je fólie lepší řešení.

Samsung S7

Foťák na zadní části telefonu není ve srovnání s předchozím model S6 tak vystouplý a pokud telefon šoupnete do měkčeného krytu, jako já, netrčí z něj vůbec. Samsung  taky konečně odstranil ohavný stříbrný rámeček okolo hlavního tlačítka pod displejem.

Nechybí ani notifikační dioda, kterou někteří výrobci z mně nepochopitelných důvodů vynechávají. Sluchátkový konektor dole je pro mě netradiční, ale dá se s tím žít. A doposud dominující verze micro USB konektoru mi vyhovuje víc, než zatím nastupující USB C. Za dva roky, až budu měnit za další stroj, už to bude jinak.

Hardware

Z recenzí starších Samsungů jsem věděl, jak je jejich prostředí TouchWiz náročné právě na hardware. Naštěstí Samsung na HW nešetřil, velikost operační paměti je 4 GB, přičemž po spuštění mám pořád volných 1,5 GB, své také udělala optimalizace samotného TouchWiz.

Čtečka otisků je pro mě novinka, nebyla pro mě podstatná, protože využívám Smartlock spojený s mým MiBandem. Samotná čtečka ale funguje skvěle, moje doporučení pro nové majitele je přidat do databáze oba palce a ukazováčky. Nikdy nevíte, který prst bude zrovna volný:)

Fotoaparát se nesnaží mít nejvíc pixelů na světě, místo toho uvádí ve světě mobilů raritní hodnotu pro světelnost 1.7, kterou máte ocenit v podmínkách s horším světlem.

Ukázková fotka, foceno s hale s umělým osvětlením

Ukázková fotka, foceno s hale s umělým osvětlením

AMOLED displej má z konstrukční podstaty trošku teplejší odstíny už v základu a bílá se může zdát mírně nažloutlá. Není to ale nic rušivého, výměnou za to zase získáte dokonalou černou. Barevný profil si můžete nastavit sami.

Použité rozlišení je extrémní pro běžné potřeby a cílí hlavně na využití s brýlemi pro virtuální realitu.

V chystaném update na sedmou verzi Androidu má Samsung umožnit vlastní přepínání rozlišení podle potřeby, což se při cestování může hodit. Rozdíl mezi QHD a Full HD na 5,1″ displeji určitě nepoznám.

Velmi příjemně mě překvapila hlasitost reproduktoru. Na telefonu často v kuchyni sleduji zprávy a teď je slyším opravdu skvěle.

Software

V koupeném modelu od T-Mobile je zatím 6.0.1 Android. Hned na mě čekal update a první zklamání. Aktualizaci jsem stáhnul, spustil a nepovedla se. Instalace update se zasekla. Prošel jsem všemožné diskuse, resetoval telefon do továrního nastavení, nic nepomohlo. Nakonec mi nezbylo, než stáhnout novější firmware a instalovat jej ručně.

Následovala další oznámená aktualizace. Čekal jsem, jestli se povede a opět nic. Zase jsem aktualizoval ručně přes PC. Zásadně to nevadí, jen přijdete o všechna data, což se dá vyřešit zálohou přes Smart Switch. Ale od telefonu za dvacet tyček čekám, že pošlape jako hodinky. Nevím, jestli jde chyba na vrub úprav T-Mobile, nebo za Samsungem. Řešit se mi to oficiálně nechce, mít telefon někde měsíc je opruz.

Samotné používání telefonu je super, vše je svižné. Aplikace ale občas padají a u Sony jsem tohle opravdu neznal. Opět netuším, jestli v tom má prsty T-Mobile nebo Samsung, počkám na ohlášený Android 7 a podle výsledku uvidím, co dál.

Trable s microSD

V telefonu mám starší “noname” paměťovou kartu. Vždy po pár dnech ji  telefon přestane vidět a napíše, že je poškozená. Možná mám jen smůlu, možná je karta už poškozená (stáří 2 roky). Naštěstí mám vše v online zálohách a písničky ze Spotify se na kartu bez problému po formátování v pohodě stáhnou znovu.

Shrnutí

Jak to tak čtu, vypíchnul jsem spíše věci, které mi nefungují. Ty ale mohou souviset s mým konkrétním kusem nebo řadou upravenou T-Mobile. Celkově vzato je Samsung S7 dobrou koupí, pokud chcete špičkový foťák, podporu paměťových karet a odolnost proti vodě a prachu. Vlastně jsem jinou takovou kombinaci nenašel a jsem rád, že jsem poprvé šel do aktuální vlajkové lodě od nějakého výrobce.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz