Pořádná porce lumenů: LED žárovka CORN 20W

LED žárovky jsou fajn, když chcete spořit. Jakmile ale vyžadujete opravdu hodně světla, musíte se smířit s relativně vyšší spotřebou a hlavně sáhnout hlouběji do peněženky.Pro Tamarki jsme potřebovali hodně intenzivní osvětlení k šicímu stroji a do ateliéru. Protože už jsem měl dobré zkušenosti s 20W LED žárovkami, vyhlédl jsem si jeden typ a pořídil jej na eshop.ledsolution.cz.

Technické parametry

Konkrétně jde o model CORN 20W pro patici E27. Výkon 20W zhruba odpovídá původní 142W žárovce. To je třeba brát s rezervou, lepší je sledovat hodnotů lumenů, která je v tomto případě 1850. Běžné bludičky, které vám cpou do obýváků, mívají okolo 800l. K televizi a na pokec to docela stačí.

led-corn-20W-e27 žárovka

Protože u nás jde o světlo k práci, vybrali jsme studenou bílou barvu (6000K). Vyzařovací úhel 360° je maximum, co můžete mít. Ne všude je třeba, my jsme jej chtěli.

Design

Musím se přiznat, že mám pro tyto silné LED slabost. Líbí se mi totiž jejich konstrukce, kdy na těle vidíte spoustu malých čipů. Určitou nevýhodou je rozměrné tělo (170 x 80mm) a mírně větší hmotnost. Tento model nemusí vyhovovat těm, co mají doma světlo, v němž je žárovka vidět. Před případným nákupem si prověřte, jestli takovou žárovku v pohodě do svého svítidla namontujete.

Tyto silné LED žárovky ale seženete i v jiném provedení, kdy více připomínají klasickou žárovku.

Jak svítí

Skvěle. V blízkém okolí osvětleném žárovkou je večer světla skoro jako přes den. Srovnání berte s rezervou, Slunce nic neporazí, ale intenzita světla je opravdu výrazná.

I přes vyšší pořizovací náklady mi tyto LED žárovky přijdou jako velmi rozumná alternativa tam, kde vyžadujete opravdu hodně světla. Deklarovanou vysokou životnost zatím můžu spíše potvrdit, moje první LED žárovky mám zapojené už 3 roky a jedou. Ze všech, co jsem zatím koupil, byla vadná pouze jedna a to už při dodání.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Ta cena? To je JOKE, z Číny naštěstí za 300.

    Leave a reply

    GeekLife.cz