Nástěnný Google kalendář s Raspberry Pi

Možná taky patříte mezi ty, kdo doma už nemá papírový kalendář. S přechodem na smartphone jsem i partnerku naučil používat Google kalendář, který sdílíme a máme tak přehled o tom, kdo, co a kde naplánoval. Slabé místo tohoto řešení je, pokud telefon nemáte pořád někde po ruce. S docela povedeným řešením přišel server Instructables.

Výsledkem je LCD displej fungující nástěnný Google kalendář. Celé to pohání miniaturní počítač Raspberry Pi, zapotřebí je ještě SD karta, napájecí adaptér, klávesnice a myš a pár dalších položek. V článku je uvedený celý postup nastavení Raspberry Pi.

Nástěnný Google kalendář

Zdroj: www.instructables.com

Záležitost je to mírně kutilská. Pokud bych takovýto kalendář doma já, pravděpodobně koupím raději nějaký velmi levný tablet, na kterém poběží pouze spuštěný kalendář.  Jedinou komplikací by byla rozumná kamufláž napájecího kabelu.

 

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. RPi mám, používám v průmyslových aplikací a tohle rozhodně vyzkouším. Tablet na to není úplně vhodný, naopak RPi úplně ideální.

    Leave a reply

    GeekLife.cz