Moje dojmy z Kindle 6 Touch

Knihy v elektronické podobě čtu někde od roku 2006, kdy jsem si pořídil první smartphone. A s různými telefony a tablety jsem si vystačil až donedávna, protože mám vždy nějaký u sebe a tím pádem je možnost číst vždy po ruce. Ale na dovolenou na pláž, kde není konektivita a existuje určité riziko ztráty, jsem se rozhodl koupit čtečku.

Vlastně jsem o ní uvažoval už dříve, ale dovolená byla poslední impuls. Rozhodl jsem se vlastně v Brně, zaběhl do Datartu a chvíli zvažoval, jestli ušetřit pár stovek a koupit základní PocketBook Basic 2, nebo klasiku žánru, Kindle v poslední verzi Touch 6. PocketBook mě nakonec odradil slabě vypadajícím provedením.

Kindle 6 Touch můžu srovnávat se starším modelem bez dotykového displeje a klávesnice. Rozměrově vyjdou na stejno, Touch 6 mi přijde těžší. Po stránce designu dává Kindle Touch 6 jasně najevo, že jde o základní model pro spořivé a nenáročné. Nezajímavý až neatraktivní jsou ta správná slova, která vystihnou dojem, který čtečka vyvolává. Materiál na mě dělá dojem recyklátu, ale vše lícuje a sedí, jak má.

Kindle 6 Touch

Povrch je ovšem velmi náchylný na škrábance a moje čtečka po 3 týdnech vypadá, jako bychom spolu byli léta. Obal je tedy nutností a další malou investicí, které se nevyhnete, pokud je pro vás vzhled důležitý.

Tvarově je čtečka super. Díky zkosení na zadní stěně padne dobře do jedné, či obou rukou. Umístění jediného tlačítka na spodní straně je tradiční, přesto mě ale rozčilovalo, protože jsem si při čtení vleže nespočetně krát čtečku vypnul.

Displeji i systému nelze nic vytknout. Vše je tak akorát, vyšší verze Kindle sice nabízejí lepší hodnoty, na pouhé čtení mi to ale přijde zbytečné. Nechybí mi ani osvětlení displeje. S dotykovým prostředím jsem se chvíli sžíval a občas jsem nabyl dojmu, že si dělá, co chce. Asi to chce víc tréninku.

Ekosystém Kindle je fajn, u nás ale trošku ztrácí smysl. Účet u Amazonu ale lze dobře použít pro posílání knížek přímo z některých eshopů. Svoji starou sbírku v pdb postupně konvertuji v neuvěřitelném Calibre, které s Kindle spolupracuje na jedničku.

Za 15 dnů jsem přečetl celkem 4 knihy a baterie se vybila na cca 25%, to považuji za velmi ucházející.

Za současnou cenu okolo 2000,- Kč  jsem s nákupem plně spokojený a pokud byste chtěli číst elektronické knihy za rozumný peníz a nechybí vám osvětlený displej, Kindle 6 Touch můžu doporučit.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Podsvícení je klasická funkce, která člověku nechybí dokud ji nevyzkouší. Pak zjistíte že číst s v noci bez nutnosti svícení, čtení v autobuse, když vejdete do tunelu nebo večer, v letadle kde neobtěžujete světlem spolusedící je tak přirozené a návykové že už nemůžete s nepodsvícenou čtečkou normálně fungovat.

    • Já jsem to zvažoval, ale ve většině situací, které se mi opakovaně dějí a můžu si při nich číst, se nedostatek světla nevyskytuje. Zrovna autobusům se dost vyhýbám (kinetóza:), a vlastní osvětlení se dá řešit i externě. Za ten cenový rozdíl to prostě v mém případě nestálo.

    Leave a reply

    GeekLife.cz