Perete málo nebo byste chtěli víc eko? Mrkněte na elegantní mini pračku Drumi

Ne každý jedinec nebo každé místo vyžaduje vlastní velkou pračku. Někdy potřebujete rychle vyprat jen pár věcí. A tady by mohla nastoupit praktická a designově povedená pračka Drumi od kanadských designerů YiREGO.

Drumi je v první řadě energeticky nenáročná. Ovládáte ji totiž nožním pedálem, požadavky na elektřinu jsou tudíž nula. Podle tvůrců při praní spotřebuje o 80% méně vody, což ji činí i ekonomickou a praní v ní by mělo zabrat jen zlomek času ve srovnání s klasickou pračkou. A čas je dneska pro hodně lidí velký problém.

Drumi eko pračka

YiREGO na svém webu uvádí celou řadu konkrétních příkladů, kde si Drumi najde svoje místo. Na chatu si například novou pračku nejspíš kupovat nebudete. Možná tam máte nějakou starší, nebo vůbec žádnou. Drumi si využití najde i při kempování.

Těm, co mají malé děti, vyřeší nutnost častého praní malého množství prádla. Pokud vám doma pes něco zašpiní po návratu z procházky, nemusíte čekat, než nasbíráte dost prádla pro velký buben.

Drumi je docela malá (56 x 40 x 37 cm), váží 5,4 kg. Pojme 5 litrů vody a až 3 různé čistící prostředky současně. Vypustit pračku je otázkou zmáčknutí tlačítka. Na pedál můžete šlapat v obuvi i bosky.

Až do 29.6 2015 si ji můžete předobjednat za cenu 129 CA$, k tomu si přidejte 25, resp. 45 kanadských dolarů za dopravu po Kanadě nebo USA (pro dopravu do Čech musíte použít službu jako třeba Shipito, která cenu ještě mírně navýší).

Drumi mě docela zaujala. Je to fajn nápad a sám si umím využití představit. Autoři chystají i crowd funding kampaň. Konkurenci mají v pračce GiraDora, která vzniká s cílem pomoci těm opravdu chudým na celém světě a náklady na její výrobu by měly být 40 dolarů. Ve vývoji je ovšem od roku 2012 a ani dnes podle facebookového profilu GiraDora ještě není k dispozici.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

13 komentářů
 1. Vy moc neperete, že?

  – občas skutečně potřebuji vyprat malé množství prádla a – světe div se – moje velká pračka to umí. Narozdíl od této, která velké množství prádla vyprat neumí.

  – takže abych ušetřil čas, tak místo abych nechal dvě hodiny prát normální pračku (a mezitím pracoval nebo si hrál s dětmi), tak budu hodinu šlapat na pedál…

  – když mám malé děti, tak neřeším časté praní malého množství prádla, ale časté praní velkého množství prádla.

  Je to kravina, která patří do kategorie TVProducts – tam ostatně prodávají podobné ptákoviny, které, pravda, nevypadají tak hezky, ale fungují stejně.

  • Kde sa to da kúpiť?

  • Pral jsem si sám od svých 17 do 30 let, takže mám něco málo napráno:) Ano, velká pračka umí vyprat i malé množství prádla, ale k tomu spotřebuje fixní množství energie, prášku i vody, jako při velkém objemu. Nákladový rozdíl tu je. U dětí (máme 2) sice převažuje časté praní haldy prádla, ale občas je potřeba něco malého udělat rychle.

   • Není tomu tak, pračky mají i velmi úsporné programy, např. 20 minut (na trička a pod), což velmi šetří vodu i energii (přičemž jejich spotřeba není i běžně nikterak přehnaná) i prášek – ten navíc mohu dávkovat ručně podle potřeby.
    Co se týče množství, tak se shodneme, na ostatní jste neodpověděl, tak to udělám já – stejně „velkou“ pračku potřebuji, tak na co další krám?
    A slovo velkou dávám do uvozovek schválně – půdorysně zabere skoro stejný prostor jako má vrchem plněná, ledaže bych ji teda pokaždé někam schovával, což by se mi teda moc nechtělo…

    • Vy jste vážně jantaři! Tato pracka / se neporovnama s automatickými.
     Jen poukazuje, jak snadno se s ni dá pracovat. Stačí se pouze zamyslet, kde a pro jakou příležitost ji využít. Má někdo přímo link kde ji koupit?

    • OK, shodneme se, že nebudete cílovka pro tento produkt, to se stává. Jak jsem psal v článku, využití si může najít na místech, kde velkou pračku nemáte, chalupa, cestování obytňákem (viz. novodobý trend nomádství zde http://nomadem.cz/).

 2. Mne sa tento nápad veľmi páči žila som na intráku a vždy som si na víkendy musela nosiť oblečenie domou aby sa vypralo. A ked som potrebovala oprať spodné prádlo alebo ponožky musela som si to prať ručne v umývadle. Mne sa tento nápad velmi páči kolko krát potrebujem vyprať jedno dbe tričká ktoré su dajme tomu iba upotené po celom dni v práci aby som ich mohla nosiť častejšie a zapínať kvoli tomu klasickú práčku nemá význam podla mna. Tak to tričko ktoré by som chcela využiť leží na kope kým sa nenaplní prací kôš. kdež to v tejto malej práčke by som si to oprala raz dva a na druhý den mohla zasa nosiť. To je môj názor. 🙂

 3. tohle je super nápad, kde se dá pořídit? jsem minimalista (málo oblečení), bydlím sama a pračku většinou nenaplním ani z půlky, takže chodím prát k rodičům, aby se to aspoň trochu “vyplatilo”.. na ty moje tři černý trička, bílou halenku a dvoje šaty by to bylo ideální ♥ a trocha pohybu mi neublíží, my ženy zvládneme “šlapat” na pedál i jako druhou činnost, takže opravdu nevidím důvod hledat výmluvy a spokojit se s pohodlností konzumního člověka, když je možnost ušetři vodu, elektriku i čas (někde jsem četla, že dvě trička stačí prát deset minut). Díky za tip

 4. Dobrý den. Čekala jsem, jestli se objeví pračka na trhu, ale stále nic nemohu najít. Má někdo nějaký kontakt?

 5. 350 € ? To ako fakt?
  Za to mám komplet novú práčku v triede A z kopou EKO SMART a iných šetrných programov!
  Na cesty sa takýto kýbeľ nehodí…
  Možno chalupa bez elektriky… tam však cenová relácia akosi nepasuje!

  “J” má pravdu. Je to kravina do teleshopu a potom do police pre zbytočné a úplne nezmyselné drahé veci…

  Leave a reply

  GeekLife.cz