
Bezdrátové nabíječky jsou dobrý nápad. Položíte na ně telefon nebo hodinky a ty se jednoduduše dobíjejí. Výměnou za komfort je ale delší dobíjecí čas. I na tomto ale už výrobci pracují. Mé výhrady k bezdrátovkám zatím byly i vzhledové. Většinou nevypadaly nic moc. A na slušivý design právě cílí i český výrobce dřevěných krasavců, které najdete pod názvem MIN PAD.
Balení
Můj MIN PAD v dekoru dubu s kompostovatelným kabelem z pšeničné slámy (wow, pochvala) dorazil v decentní krabičce. V ní se místem neplýtvá. I z venku krabice podporuje ekologický zápal, který cítíte z celého produktu. Tři písmena značky v černém a fixační páska.
Uvnitř pak korpus samotné nabíječky a uvedený kabel bez adaptéru. Počítá se s tím, že máte vlastní, což po letech nákupů mobilů fakt není problém. Aspoň u mě.
První dojmy super, jdeme to rozbalit a prohlédnout.
Vzhled a konstrukce
Tento MIN PAD má kruhový tvar s rozměry 13 x 2,5 cm. Horní i spodní boční hrana je mírně zkosená. Svrchní části vévodí název značky. Díky pouhým třem písmenům je velmi minimalistický a v interiéru neruší. Naopak, důstojně plní roli hodnotné součásti interiéru.
Spodní strana ukrývá povinné informace. Aby vám dřevěné tělo neponičilo nábytek, jsou na ní tři malé silikonové polštářky. Nabíječka díky nic ani neklouže po povrchu. Hezké, praktické.
Z boku najdete vstup pro microUSB v současné verzi USB-C (kulatý konektor). Víc vlastně na těle není. To důležité je uvnitř.
Při nákupu si můžeme vybrat z různých druhů dřeva- U MIN PAD je na výběr mezi jasanem a duben. K němu jsou pak další čtyři barvy pro kabel. Resp. tři pro plast a čtvrtá barva je už zmíněný eko friendly kompostovatelný kabelem z pšeničné slámy, který jsem zvolil i já.
Pokud byste chtěli nabíječku v barvě ořechu, musíte pořídit kousek dražší MIN PAD Premium.
Sluší se říct, že MIN PAD existuje i ve tvaru čtverce a najdete jej pod názvem MIN PAD Square. Vzhled si můžete nechat upravit i na míru a nechat si do těla vypálit vlastní text či logo.
Nabíječka nemá žádnou diodu, která by signalizovala aktivní či dokončené dobíjení. Někomu to může vadit, já ji právě díky tomu dal k posteli vedle budíku od Lenova, protože v nočním dobíjení neruší.
Funkce
Nabíjení funguje ve standardu Qi. Ten je velmi rozšířený, přesto bohužel nefunguje se všemi zařízeními. Kompletní přehled kompatibilních zařízení najdete zde. Nechybí na něm hlavní modely všech velkých značek, jako je Apple, Samsung, Xiaomi, Sony či One Plus, tak i některé příslušenství, jako sluchátka AirPods 2 či některé BT reproduktory.
K mé smůle mezi ně nepatří Samsung Galawy Watch 4, u nichž Samsung použil modifikovanou verzi Qi. Důvod neznám, je to každopádně škoda, ale můj povzdech patří jednoznačně Samsungu, který se z nějakého důvodu nedrží standardu.
MIN PAD podporuje rychlonabíjení až 15W. Pro rychlost nabití je důležité, kolik si umí vzít váš telefon. Například starší iPhony měly limit 7,5W. Od iPhone 12 už umějí právě oněch 15W. Obecně je ale bezdrátové nabíjení pomalejší díky ztrátám při přenosu energií. Jestliže tedy spěcháte, použijte kabel, jinak je bezdrátová nabíječka moc fajn věc. Zvláště, pokud si jich pořídíte více. Sám mám jednu v ložnici a další v kanceláři.