Liif. Už žádné zapomenuté prášky

Brát pravidelně prášky nebo doplňky stravy vyžaduje disciplínu. I jediný výpadek může mít velký dopad na úspěšnost léčby nebo kůry. Přesně na tento problém se zaměřili tvůrci chytrého boxu na léky s názvem Liif.

Liif půjde na trh na jaře 2015 ve dvou provedeních. První bude mít 4 komory  je určené těm, kteří berou léky v jednom dni v různé časy, druhé pak bude sedmikomorové pro ty, co užívají léky jednou za den. Majitelé smartphonů budou box párovat za pomoci Bluetooth. Pro ostatní tu bude Tricella Hub, který se připojí přes wifi nebo standardním kabelem.

Liif

Pokud si vy nebo vaši blízcí zapomenete vzít lék, Liif pošle notifikaci. V aplikaci bude dokonce vestavěný messenger, přes nějž budete moc poslat zprávu.  Mimo jiné budete moci sledovat přehledné statistiky užívání léků.

liif-open-chamber

Výhodou Liifu má být i to, že neobsahuje baterii, kterou byste museli dobíjet. Po zhruba jednom roce ji prostě sami vyměníte a je to.2014_09_10-tricella-website-exploded-view

Koncept se mi líbí a vypadá užitečně. Nenašel jsem na webu, jak Liif kontroluje obsah boxu, ale protože je to základní předpoklad pro fungování, předpokládám, že tady problém nebude. Hezký je nápad s možností hlídání ve skupině. A cena?

V předobjednávce je menší provedení za 44,95 USD, větší za 59,95 a Tricella Hub za 89,99 dolarů. Později pak koupíte za 59,99 USD, 74,99 USD, resp. 119,99 dolarů za Tricella Hub.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz