Antumbra je nové ambientní osvětlení za váš displej

 •  
 •  
 •  

Bolí vás oči při dlouhé práci za svítícím monitorem? Možná víte, že si můžete pomoct přidáním světla za tu svítící placku. Autoři elegantní krabičky s názvem Antumbra šli se svým projektem ještě kousek dál.

Antumbra je výraz pocházející z latiny a popisuje pozici, z níž se určitý objekt zdá být kompletně pokrytý světelným diskem. Zvolené jméno produktu velmi trefně popisuje, co Antumbra bude dělat. Bude se totiž jednat o velmi malé zařízení osazené jedinou RGB LED, kterou jednoduše připojíte ke svému počítači přes MicroUSB a umístíte za displejovou část. Z počítače si pak Antumbra bude brát data o tom, jaké barvy se právě na displeji zobrazují. Budete si tak moct nastavit, jestli bude krabička na barvy reagovat automaticky, nebo si zvolíte nějakou stabilní barvu a tu budete měnit podle potřeby.

Kvalitní powebbanky

Samotné nastavení by mělo trvat pouhých 30 vteřin a ani energetická náročnost nemá být nijak zásadní. A jak by měla Antumbra na monitorech držet? U stolních PC za pomoci suchého zipu 3M Dual Lock, pro uživatele notebooků je v přípravě jiné řešení, ale v první fázi dostupné nebude.

Ovládací aplikace aktuálně podporuje Mac OS X ve verzích 10.7, 10.8 a 10.9, Windows Vista, Windows 7  aWindows 8 / 8.1, a také různé Linux verze. Minimem pro připojení je USB 2.0.

Antumbru si můžete předobjednat za 35 USD. Libí se vám? Nebo už máte světlo za displejem vyřešené?


 •  
 •  
 •  
1 Comment
 1. Reply
  Blat 11.1.2015 at 20.25

  To jsem prvne videl v alze u televizi.. A tam by se to spis hodilo, skoda jen, ze to TV nepodporuje.. USB mam v tv

  Leave a reply

  Geek Life