Antumbra je nové ambientní osvětlení za váš displej

Bolí vás oči při dlouhé práci za svítícím monitorem? Možná víte, že si můžete pomoct přidáním světla za tu svítící placku. Autoři elegantní krabičky s názvem Antumbra šli se svým projektem ještě kousek dál.

Antumbra je výraz pocházející z latiny a popisuje pozici, z níž se určitý objekt zdá být kompletně pokrytý světelným diskem. Zvolené jméno produktu velmi trefně popisuje, co Antumbra bude dělat. Bude se totiž jednat o velmi malé zařízení osazené jedinou RGB LED, kterou jednoduše připojíte ke svému počítači přes MicroUSB a umístíte za displejovou část. Z počítače si pak Antumbra bude brát data o tom, jaké barvy se právě na displeji zobrazují. Budete si tak moct nastavit, jestli bude krabička na barvy reagovat automaticky, nebo si zvolíte nějakou stabilní barvu a tu budete měnit podle potřeby.

Samotné nastavení by mělo trvat pouhých 30 vteřin a ani energetická náročnost nemá být nijak zásadní. A jak by měla Antumbra na monitorech držet? U stolních PC za pomoci suchého zipu 3M Dual Lock, pro uživatele notebooků je v přípravě jiné řešení, ale v první fázi dostupné nebude.

Ovládací aplikace aktuálně podporuje Mac OS X ve verzích 10.7, 10.8 a 10.9, Windows Vista, Windows 7  aWindows 8 / 8.1, a také různé Linux verze. Minimem pro připojení je USB 2.0.

Antumbru si můžete předobjednat za 35 USD. Libí se vám? Nebo už máte světlo za displejem vyřešené?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
  1. To jsem prvne videl v alze u televizi.. A tam by se to spis hodilo, skoda jen, ze to TV nepodporuje.. USB mam v tv

    Leave a reply

    GeekLife.cz