Volba redakce

Zásuvka s časovačem a wifi od EMOS je užitečná drobnost

Režim stand-by. Anebo složité vypínání přístrojů pomocí tlačítek mnohdy ukrytých na zadní straně spotřebičů. To jsou základní dvě možnosti, které máme u většiny naší elektroniky. Mnohdy nezáleží ani ne její smart úrovni. Můžeme si koupit obyčejné spínací hodiny s časovačem, ale pak jsme odkázáni jen na mechanické časové naprogramování. S Emos Wi-Fi máme možností mnohem více – můžeme vypínat i zapínat odkudkoliv. Najdeme i jiné výhody tohoto zařízení?

Co v recenzi najdete?

Balení

Balení časovacích a Wi-Fi spínacích hodin Emos (plným jménem EMOS G-HOMA P5550)  je základní a zcela jednoduché – kombinace plastu a papíru, na kterém je docela trefně vyobrazeno, co můžete od produktu očekávat a k čemu jej nejčastěji využijete.

zpět k menu ↑

Design a konstrukce

Tady výrobce také zachoval minimalistický ráz. Na první pohled se od běžných spínacích hodin moc neliší. Na pohled druhý vám ale budou chybět tlačítka na nastavení časovače. Zde je totiž pouze jedno tlačítko – k celkovému vypnutí a zapnutí spínacích hodin. A pak také kontrolka Wi-Fi. Samotné programování  probíhá ve vašem chytrém zařízení s Androidem nebo iOS.

Rozměry přístroje jsou:

 • výška: 113 mm;
 • šířka: 60 mm a
 • hloubka 76 mm.
zpět k menu ↑

Ovládání

Spínací hodiny programujete v mobilu či tabletu ve volně přístupné aplikaci Go-Homa. K ovládání můžete přistoupit tak, že spínací hodiny zapnete nebo vypnete odkudkoliv, kde máte přístup k internetu, včetně dat. Počet spínacích časů není omezený, minimální doba, kterou lze pro sepnutí nastavit, je 1 minuta, maxim 12 hodin.

Nevýhodou je, že v aplikaci musíte dovolit přístup do své domácí sítě. Doporučujeme proto vytvořit tzv. hostovské připojení, které umí většina routerů. Konektivita je dobrá, projde i silnější podlahou. Ale jako u všech bezdrátových sítí platí, že čím víc překážek, tím větší šance na to, že bude signál slábnout.

Anebo je můžete v aplikaci dopředu načasovat. Nejen jednotlivá zařízení, ale i jejich skupiny. Maximální zatížení zásuvky spínacích hodin je 3 680 W.

Tím nejenže ušetříte elektrickou energii za všechny režimy stand-by, ale i zvýšíte bezpečí vaší domácnosti. Jak? Například tím, že spínací hodiny budou vypnuté, kdykoliv budou vaše batolata vzhůru. Hodiny automaticky odešlou emailovou zprávu v momentu, kdy se aktivují. Takže o tom, že se zapnuly, budete vždy vědět.

Výhodu hodin oceníte i třeba v době, kdy vyrazíte na dovolenou. Pomocí nepravidelného spouštění světel a televize totiž můžete dokonale předstírat, že jste doma.

Spínací hodiny se mohou dobře hodit i maminkám. Když se vydají na procházku s miminkem, přichystají do ohřívače dětské mléko. Když se budou z procházky vracet, mobilem zapnou spínací hodiny a po návratu domů má miminko svou lahev ohřátou. Díky Wi-Fi se budou moci vracet v různých časech. Pouhé načasování běžných spínacích hodin takový komfort neposkytne.Tip: pod touto značkou  najdete mnohem více produktů, které přes wifi po zapojení do zásuvky fungují třeba jako požární hlásič, zabezpečení domácnosti nebo outdoor zásuvku. Podívejte se na zde na G HOMA produkty.

zpět k menu ↑

Video

zpět k menu ↑

Hodnocení

Kup na Alza.cz Vyber na Heuréce

7.5 Total Score
Rybičkám posvítíte i z druhé strany Zeměkoule

Chytré spínací hodiny EMOS G-HOMA P5550 se hodí vždy. Zejména když některé spotřebiče zapínáte a vypínáte v nepravidelných časech. A když potřebujete, aby běžely i v době, kdy už anebo ještě nejste doma. Možná by, vzhledem k Wi-Fi, mohl výrobce do aplikace přidat i možnost zapínání spínacích hodin na základě polohy mobilu. Aby zařízení poznalo, že se blížíte a že může nastartovat kávovar. Při nákupu na Alze je můžete mít doma brzy.

Pro
 • wi-fi
 • časovač
 • jednoduše pochopitelná a free aplikace
 • odesílání zprávy po zapnutí
Proti
 • jistě cena, investice do koupě se bude vracet dlouho
 • programovatelnost pouze na základě času
User Rating: Be the first one!
4 komentáře
 1. Reply
  Štefan 25.10.2017 at 8.22

  Tak trochu bych spekuloval o tom ušetření na stand-by. Sama zásuvka pokud je připojená přes Wi-Fi má nemalý odběr – například podobný produkt od TP-LINK si bral trvalo 2,2W zatímco stand-by TV a pár dalších věcí bylo kolem 1,8W.

  Zkoušel jste to měřit jakou má spotřebu ta zásuvka i když se tváří jako vypnutá?

  • Reply
   Zdeněk Dvořák 25.10.2017 at 8.31

   Dobrá připomínka a díky za ni. Spotřebu jsme neměřili, příště se na to zaměříme.

 2. Reply
  David 8.12.2017 at 10.27

  V úvodu článku se hovoří o recenzi. Kde je jako ta recenze? To co tu píšete, je jen popis zařízení, který se dá vyhledat na internetu. Neuvádíte žádné zkušenosti, žádná měření. Jak píše pan Štefan, vlastní spotřeba vás nezajímá? Jak je to s citlivostí Wi-Fi? Jaká je spolehlivost spínání, kolik zapnutí / vypnutí za den umožňuje aplikace v časovém režimu nastavit? Jaká je zkušenost se serverem výrobce? Je stále dostupný, nebo často (ne)funguje jako třeba u Rivoli…
  Opravdu „recenze“ na úrovni. Vybalili jste to vůbec z obalu, nebo jste si jen pročetli stránky výrobce?

  • Reply
   Zdeněk Dvořák 8.12.2017 at 10.46

   Na měření už jsem reagoval. Autoři článků jsou hobíci, nemají doma potřebný hardware a na rozdíl od měření hluku, které jde udělal aplikací v mobilu, to nejde takto změřit.
   Všechny informace o spínání jsem do článku doplnil a díky za upozornění.

Komentujte článek

GeekLife.cz