Emgeton Vision 3i DVB-T tuner

Protože jsou naše domácí televizní přehrávače staršího data, museli jsme s příchodem digitálního vysílání pořídit nějaký set-top-box. Nechtěl jsem další krabičku na stolek a tak volba padla na řešení od firmy Emgeton, kterým je DVB-T tuner VISION 3, který se zapojuje do SCART konektoru v zadní části naší telky.

Součástí balení je samotný receiver, napájení, výstup pro IR ovládání, ovladač, USB kabel a samozřejmě manuál.

Vision 3i kromě samotného příjmu digitálního signálu televize a rozhlasu  umožňuje přehrávání video souborů AVI, MPG, DAT, VOD, hudby ve formátu MP3, OGG a WMA a prohlížení obrázků JPG a GIF. Vision 3i podporuje i titulky k filmům, pro korektní zobrazení diakritiky je nutné konvertovat kódování titulků na ISO 8859-2. Ke konverzi můžete použít bezplatný český editor PSPad.

Receiver bez problémů načetl flash disky, s externím HDD si k mé lítosti bohužel neporadil.

Instalace je velmi jednoduchá, stačí vše zapojit a receiver při prvním spuštění nabídne odladění kanálů. S anténou na střeše nebyl nejmenší problém naladit všechny dostupné kanály, později plánuji zkusit i příjem s malou pokojovou anténou.

Ovládací rozhraní je přehledné, samozřejmostí je čeština. Dodaný ovladač je sympaticky malý a je slušně ergonomicky řešený. Designově je ale poněkud jednoduchý a připomíná produkty z vietnamských tržišť.

Nevýhodou SCART řešení je samozřejmě fakt, že máte SCART vstup zablokovaný a pro připojení dalšího zařízení musíte buď receiver odpojit, nebo koupit rozbočovač, což je investice ve výši okolo 100 korun.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
  1. Ohledne externich disku. Problem vetsinou byva v tom, ze drtive procento techto zarizeni nepodporuje NTFS, ve kterem jsou harddisky vetsinou provozovany. Naprotitomu flashdisky byvaji predformatovany na FAT32. Vsadil bych se, ze kdyz svuj externi disk naformatujete na FAT32, bude vam fungovat.

    Leave a reply

    GeekLife.cz