Ecocapsule: kompaktní a nízkoenergetické bydlení budoucnosti?

Mobilita a energetická nenáročnost bydlení skloubená s krásným designem. To je projekt Ecocapsule od slovenského studia Nice Architects.

Prostor “domu” by měl dostačovat dvěma dospělým, obyvatelná plocha měří 8 čtverečních metrů. Jenom osm. A přesto Ecocapsule ve tvaru vejce (uvnitř 14,8 m kubických metrů) nabídne majitelům komfort teplé postele, tekoucí vody a možnosti připravit si teplé jídlo v kuchyňce. K tomu přidejte dvě okna, místo k práci či jídlu a úložné prostory.

Ecocapsule

O zásobování energiemi se stará větrná turbína (750W) ve společnosti solárních panelů, které zabírají 2,6 čtverečných metrů. Energie je uložena do baterie s kapacitou 4200 Wh. Ecocapsule umí díky svému tvaru i zachytávat dešťovou vodu.

ecocapsule-2-maly

Přepravovat ji  můžete v kontejneru nebo na vozíku. Autoři dokonce uvádějí možnost přepravy za tažným zvířetem.

ecocapsule-3-maly

Pro bydlení podle masové představy to nejspíše nebude to nejlepší řešení, dovedu si ale představit dost lidí, kterým takové bydlení může vyhovovat. Pokud se nechcete vázat na místo, nejste nároční na prostor ani na majetek a neřešíte děti, může být Ecocapsule atraktivním řešením. Pokud vás zaujala, můžete projekt sledovat i na samostatné stránce.

ecocapsule-6-maly

Cena zatím nebyla oznámena, na ni si musíte počkat do posledního kvartálu 2015. Autoři už mají funkční prototyp a připravují se na výrobu. První kusy by podle plánu měli k majitelům dorazit v půlce roku 2016.

V první vlně bude k dispozici pouze jeden model, s různými modifikacemi autoři počítají do budoucna. Pokud chcete Ecocapsuli vidět naživo, vydejte se teď na konci května do Vídně na akci Pioneers Festival.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. … videjte se … Je to vůbec možné?

    Leave a reply

    GeekLife.cz