E-ink displeje v obalech na mobily přicházejí

E-ink displeje by mohly konečně najít zajímavé využití i mimo čtečky elektronických knih. Kromě průkopnického Yota Phone, který měl takový displej integrovaný na zádech a je aktuálně je už ve druhé generaci dostupný i u nás, jsem nově zaregistroval zajímavý trend, kdy se energetický nenáročný zobrazovač začíná objevovat v obalech na chytré telefony. Zní to dobře, že?

První tipem je popSLATE, který si už za 129 dolarů můžete objednat pro váš iPhone ve verzi 5/5S nebo 6. Co umí?

Na 4″ zobrazuje různé informace. To-do list, mapu nebo jízdenku. Tedy to, co potřebujete opakovaně nebo v jeden delší časový úsek. Cíl je jasný, ušetřit energii. Obal na jedno nabití vydrží až týden. A pokud zrovna nepotřebujete mít na zádech mobilu nějakou konkrétní informaci, můžete na e-ink displeji zobrazovat například fotky z mobilu.

popSLATE

Druhým tipem jsou už dva dostupné obaly InkCase od Oaxisu. Nesmí chybět obal pro iPhone 5 s váhou 52 gramů, parťákem v eshopu je mu zatím obal pro Samsung Galaxy Note II, jehož obal k hmotnosti phabletu od Samsungu přidá dalších 82 gramíků.

Na letošním CES firma představila i obal pro novou macatější  generaci iPhonů. K dostání by mohla být od května pro iPhone 6 a později pak u pro iPhone 6 Plus. InkCase má i vlastní aplikace, jako například InkCase Photo nebo čtečku knih EpiReader.

InkCase pro iPhone 6

zdroj: http://www.technobuffalo.com/

Obě řešení pochopitelně přidají zařízením na rozměrech i váze, což někoho může odradit. Protože ale obal plní ochrannou funkci i s takovýmto displejem, jak výrobci tvrdí, nemuselo by to pro většinu lidí představovat až takový problém, jelikož už takovou či podobnou ochranu na svém telefonu mají. Teď k ní lze přidat i další přidanou hodnotu. Tak co, zaujaly vás tyto trendy?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz