Dvě zajímavé elektro novinky

Za poslední dobu jsem narazil na dvě věci, co mě zaujaly pro domácnost v oblasti elektro. Obě vypadají užitečně a mají potřebný geek faktor.

Pozice zásuvek doma bývají často problém. Pokud nemáte dům na míru nebo po totální rekonstrukci, musíte si vystačit s tím, co máte, ať jde o počet nebo pozice.  Tento problém by mohly hezky řešit elektrické lišty a mobilní zásuvky EUBIQ. Zajímavý nápad je podpořený hezkým designem. Více ukáže video.

General Electrics pustili na trh inteligentní žárovku Link. To nebyla až tak velká zpráva, inteligentní žárovky jsou na trhu už chvilku, ale díky cenám byly spíše pro fandy. To u Linku neplatí, protože jde na trh s cenou 15 dolarů. K ovládání žárovky přes aplikaci ve smartphone potřebujete ještě hub do zásuvky v ceně 30 USD.

Link - inteligentní žárovka

U nás Link asi ještě nebude použitelný vzhledem k odlišným konektorům v zásuvce, ani nevím, jak je to s homologací. A jak takovou žárovku využít? Třeba při odjezdu na dovolenou nebudete muset zapínat časovač a můžete doma rozsvěcet i na dálku a předstírat tak přítomnost v domě. Trend je ale nastolen a bude zajímavé sledovat reakce ostatních hráčů na trhu.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz