Beenode – Bluetooth pomocník pro sklerotiky

Různé malé hledače využívající Bluetooth jsou na trhu k dispozici už dlouho. Rozhodl jsem se podívat na jeden, který má jednu výhodu. Je určený přímo pro náš trh a “hovoří” tedy česky.

Jmenuje se Beenode a vypadá jako všechny přístroje tohoto typu. Plastové tělo se čtvercovým půdorysem v sobě ukrývá baterii a Bluetooth modul. Nechybí ani otvor pro přidání na kroužek od klíčů.

Na “druhé straně” stojí aplikace s podporou pro Android a iOS. V ní si jednoduše svůj hledač spárujete a jste připraveni. A na co?

Beenode

Beenode má jako další hledači několik použití.

Ztracené klíče

Pokud si jej dáte na klíče, můžete je pomocí telefonu najít, jakmile si nemůžete vzpomenout, kde jste je doma nechali. Hledače totiž můžete jednoduše prozvonit, nebo najít na mapě.

Beenode

Zapomenutý telefon

Zajímavější je dle mého možnost hledání zapomenutého telefonu. Moje drahá polovička je přesně ten typ, který telefon někde doma založí a pak ji musím prozvánět. Teď stačí mít na ledničce Beenode a telefon jednoduše prozvonit.

Dálková spoušť

Beenode slouží také jako dálková spoušť pro foťáky v mobilu. Prostě jej někam postavíte, namíříte a přes Beenode odfotíte. Ideální pro netradiční selfie, skupinovky nebo voyeury:)

Klíčové je, že aplikace v telefonu vás vibracemi upozorní, jakmile ztratí s hledačem spojení. Pokud si jej necháte třeba v peněžence, budete velmi brzy vědět, že ji nemáte u sebe.

Výdrž baterie je solidních 180 dnů.

Beenode jako HW pochází z Číny, je ale tvořený pro českou firmu, má českou aplikaci i podporu. Podobné hračky sice dovezete z Říše středu levněji, ale nemáte k nim žádnou záruku.

K Beenode si navíc můžete přikoupit nálepky, které jeho tvář promění. Buď si vyberete z nabídky, nebo si může nechat vyrobit samolepku s vlastním logem nebo jménem, příjmením a telefonním číslem.

Na rok 2017 navíc prodejce chystá možnost komunitního hledání, což vlastnictví Beenode posune na další úroveň.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz