Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2

Poslední rok jsem ve svém starším počítači měl procesor Core 2 Quad 6600, který Intel osadil sice dostačujícím, ale velmi hlučným chladičem. Protože jsem kvůli Battlefield 4 chtěl výkon počítače zvednout, pořídil jsem si starší Core 2 Quad Q9550 a osadil jej chladičem Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2.

Chladič je poměrně robustní, nicméně s vahou lehce přes 500 gramů pořád zaostává za monstry po masivní přetaktování. Montáž byla poměrně snadná, výrobce jej koncipoval jako šikovnou skládačku, k níž jsem potřeboval pouze šroubovák a kleště (ty z důvodu demontáže a následné opětovné montáže). Mimo uchycení plastovými packami k základní desce budete montovat dva šrouby k plastové základně, kterou výrobce dodává spolu s chladičem, díky nimž je zaručen dostatečný kontakt procesoru se spodní částí chladiče. Díky orientaci procesoru na mé desce ASUS P5K byl jeden šroubek mírný oříšek, ale za použití menšího šroubováku jsem si poradil.

Arctic Cooling Freezer Pro rev. 2.0

 

Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2

Styčná plocha, která odvádí teplo z CPU, je od výrobce potažena teplovodivou pastou, takže ušetříte pár korun.

A jak Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2 chladí? Při herní zátěži se teplota jader Core 2 Quad Q9550 přetaktovaných na 3,4 GHz (8,5 x 400 MHz v BIOS) pohybuje okolo 60 stupňů, což je naprosto v pohodě. A to nemluvím ani o hluku, který se oproti boxovanému chladiči od Intelu velmi snížil.

Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2 je určený pro všechny CPU s paticí 775, díky univerzální plastové základně je možné jej využít i u AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3,  a Intel 1150, tedy i u současných procesorů například i5 a i7. Díky rozumné ceně je tak dobrou volbou pro ty, co chtějí dobře chlazený a tichý počítač.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
 1. Větší bráška ARCTIC Freezer 13 není o tolik dražší a poskytne vyšší chladící výkon při nižší hlučnosti 🙂
  Kleště k montáži rozhodně potřeba nejsou – jedině na násilnou demontáž původního příšerného uchycení chlůadiče na 775 socketu.

  • Buchtič: Martine, u těch kleští píšu, že jsem je potřeboval kvůli demontáži, nasazoval jsem ACF7 dvakrát, nejprve na starší Q6600, a pak na Q9550, a ty černé vsuvky do pacek, které drží základnu chladiče v základní desce, jsem rukou povolit nedokázal.
   Tu třináctku mi taky nabízeli, ale po úvaze mi stačí sedmička.

  Leave a reply

  GeekLife.cz